Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дневник Интернет Маркетинг Дневник

Дискусија во форумот 'CPA' започната од aleksandar4o, 16 Јануари 2015.

 1. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Здраво на сите! Гледам дека подфорумов е малце умрен па затоа си реков да направам еден дневник а воедно да си поставам цели. Поради проблеми не бев во состојба да работам последните 2 месеци па направив многу малце кеш. Затоа сеа сакам тоа да го надополнам.
  Цел - 1000$ до 1 Април.
  Значи имам 2 и пол месеци за да ја стигнам мојата цел.
  Компании со кои ќе работам: PeerFly,МaxBounty, ShareCash, AdWorkMedia.
  Трафик: YouTube, По малце СЕО, форуми и нешто од социјалните мрежи.
   
  На talevskiboss, default, kiko и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ме интересира какви понуди ќе промовираш, се надевам ќе го апдејтуваш дневникот често..
   
 3. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Почнав веќе со Email/Zip а планирам и нешто друго.. Ќе видиме.
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  http://www.peerflyoffers.com/offer.php?id=13177 една од понудите кои имав видео на јутуб сеуште идат кликови, можеш да ја пробаш. И сподели некоја понуда да ја пробам и јас :)
   
 5. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Со среќа, се надевам дека ќе ја достигнеш и надминеш целта:ziveli:Иначе убаво ти текна за дневник, валда ќе се раздвижи форумов повеќе:)
   
 6. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Со среќа, да направиш многу повеќе од целта :)
   
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Со среќа! :D
   

Сподели: