Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Има ли некој искуство со stumbleupon?

Дискусија во форумот 'Социјални Мрежи' започната од PetarSk1990, 11 Август 2016.

 1. PetarSk1990

  PetarSk1990 Нов член

  Зачленет:
  30 Јули 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Имал ли некој искуство со оваа страна? Дали си донел трафик повеќе од 50тина души дневно? Странава го има најчудниот алгоритам..
   
 2. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Помеѓу 20 и 30 посети максимум. За волја на вистината содржината не беше сензационалистичка. Мислам дека траифкот е од америка најмногу и треба да се внимава и кога се објавува. Ама ова зборувам за пред година дена, може сега е нешто сменето.
   
  На PetarSk1990 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. PetarSk1990

  PetarSk1990 Нов член

  Зачленет:
  30 Јули 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Толку да, од 20 па до 30тина души.. Друга работа е што импулсивно доаѓаат и импулсивно си одат посетителите, на пример наеднаш се закачуваат 30 луѓе и наеднаш ги снемува.. Чудна страна е.
   
 4. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  И зависи во која категорија објавуваш, така да експериментирај. И тагови обавезно ставав, ако тоа игра некаква улога...
   
 5. PetarSk1990

  PetarSk1990 Нов член

  Зачленет:
  30 Јули 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  па сега тагови нема, сеа само избираш во кои категории да се прикажува и тоа е тоа..
   
  На AleksandarJ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Порано после секој објавен пост шерував на фејсбук фан пејџот, твитер и стамблапон. Од време на време пуштав и на линкдин, редит па и на мајспејс :)
  so hootsuite.com беше најдобро од еднаш да ги праќаш или да им направиш shedule да се пуштатсами подоцна.
   
  На PetarSk1990 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: