Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Ибиз собиранка

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од stefan_v, 15 Јануари 2014.

 1. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Здраво,
  Како ветив отворам тема, на тема ИБиз собиранка! :)
  Со убаво да ја отвориме новата година и со многу успеси и повеќе дружба. Па поради тоа денес(15.01.2014) се организира ИБиз собиранка во центарот на Скопје, ќе се чекаме околу 14:00 - 14:10 пред „Воинот на коњ“ - т.е. Aлекsandaр Македонски на плоштад „Македонија“.
  Ете да не речете ќе се изгубиме, еве и мапа(lol): http://goo.gl/maps/FQyDx
  Причината за ваквиот собир е спонтаноста, а тоа многу ценам.

  Ако имате какви било прашања - јавете се - пишете порака.

  Тука ќе пишуваме и апдејти како ќе иде средбава. :)
   
  На FilipD и default им се допаѓа ова.
 2. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Извинете вака што многу касно ни текна, ама Аце рече после "Водици" ќе имало собир, накај Фебруари ама кој ќе чека до тогаш :D

  Значи не е проблем и да идите покасно, само пишете ми ПП или јавете му се на Стефан.( или ако не можете да се снајдете)
  Значи и да не можeте да дојдете не се тажете, ќе има повторно собир за брзо време (како шо кажа Аце накај фебруари..).
  Засега сме четворича сигурни :) Ете прилика да се запознаеме,да помуабетиме уз Пиво :idea:
  Се гледаме :ziveli:
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 3. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Причината за ваквата брза реакција е:
  -До крајот на неделата сите ученици се дома
  -Студентите се дома
  -Интернет бизнисмените ионака работат по желба и не се со фиксно време(нели и тоа е една од поентите да се работи оваа работа)
  -Многу ќе ми биде мило ако може уште некој да дојде - ако не - здравје! :D
  --- Надополнето, 15 Јануари 2014, Дата на објавување: 15 Јануари 2014 ---
  Може и Google Hangout да направиме за тие кои неможат да присуствуваат директно од местото, сега ми текна. :D
   
  На Ilishev и default им се допаѓа ова.
 4. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Баш се договаравме со default да се видиме утре, ако има место и ако би ме примиле и мене, ќе гледам да дојдам и да останам до покасно. :)
   
 5. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Може, може кој сака нека дојде. :D
   
 6. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Супер брат ако можеш да дојдеш денеска :)
  Иначе да нема недоразбирање, не се работи за четврток туку за денес, затоа што Стефан ја пишуваше темава во 3 сато , па мислеше утре (уствари денес 15.01)
   
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Едитирано. Инаку ќе доцнам 5-10 минути, ама се надевам не се лутите. :D
   
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  убаво да си поминете дечки, ја сум фулл со работа секој ден до 20h.....
   
  На FilipD и stefan_v им се допаѓа ова.
 9. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  А да напраевте покасно... 14:00 сум на работа :(
   
 10. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Ние сме во Бирократ, а и уште ќе бидеме. Ај јавете се кога било ако доаѓате. :)
   
 11. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  тапа сте
   
 12. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
  И како си поминавте? :)
   
 13. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Супер беше. Следниот пат помасовно. :D
  Прво во кафич, па отидовме до Салата Борис Трајковски(успат направивме муабет со таксистот кој не однесе до таму за The Wolf of Wall Street), па пак назад и во кафана. Околу 7 и пол заврши собиранкава.
  Се научија многу работи, методи и имаше одлична дружба. :D
   
  На LaFea му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Баш супер, на здравје нека вие.

  Следниот пак ке направиме една +18 Собиранка, од 7 -12h :ziveli:
   
  На stefan_v и kiko им се допаѓа ова.
 15. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  имаше барем едно девојче?
   
 16. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37

  и јас сакав тоа да прашам :)
   
 17. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Суша, слабо беше, само јас, брат ми @kiko, @default и @FilipD бевме. :)
   
 18. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  и ја сум девојче, ај следен пат ке идеме заедно, да не биде само едно, да не го силуваат овие
   
 19. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Целта на собиранките не е само да збориме за методи и ИМ. Со самото дружење и комуникација го запознаваш каков е членот уствари и за во иднина доколку ти треба некаква услуга да знаеш на кое место да се обратиш или доколку имаш идеја на кого да ја споделиш доколку секако сака да соработува со тебе.
  Па да се надевам дека во иднина и може да се оформи некое мало друштво кое ќе биде фокусирано на заеднички проекти.

  Правете собиранки, дружете се, споделувајте идеи и соработувајте меѓусебе.
   
  На Ilishev, LaFea и stefan_v им се допаѓа ова.
 20. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  А да направеме Хенгаут на Г+? Секој ќе си земеме пиво или кој шо пие до него и ќе си ја вриеме :D
   
  На Aleksandar81 и stefan_v им се допаѓа ова.

Сподели: