Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Ибиз Собир

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од freetime, 26 Септември 2013.

 1. freetime

  freetime Активен член

  Зачленет:
  11 Март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  43
  Здраво момци, гледам на фајлајс ќе има фи собир, па оттаму ми дојде идејата и ние ибизери да се собереме некаде за викенд кога сите ќе бидеме слободни..

  Мој предлог е собирот да биде на 15 Септември во Кавадарци, на тој ден во Кавадарци е тогаш панаѓур и рибите се испаднати од аквариумите :D Koj e за нека пиши тука, па здравје да се собереме :)
   
 2. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  јас мислам дека е подобро у Дупени да се собереме
   
 3. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  А јас мислам дека 15-ти септември помина. :)
   
  На Bubo, Ilishev и FilipD им се допаѓа ова.
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Еееј.. да не закасна малце ? :D
   
 5. freetime

  freetime Активен член

  Зачленет:
  11 Март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  43
  15 Октомври грешка :D
   
 6. Marko

  Marko Член

  Зачленет:
  16 Јануари 2013
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31
  Професија:
  Cost Per Action
  Ајде мене ми одговара
   
 7. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Дека одбра работен ден жити се
   
 8. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Има пастрамалијада у Штип сега од 10 до 12-13 октомври. Кој намине, нека се јаве :D
   
 9. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Аууу за таа работа може може. :D
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: