Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

ИБиз каде за нова година?

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Аце, 22 Декември 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Се наближува Нова година, каде планирате да го прославите дочекот на новата година?
   
 2. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Е легенда си :) и јас нешто слично со друштво само немаме гуденце :( ама не се знае може да се земе нешто ситно.
   
  На arso му/ѝ се допаѓа ова.
 4. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  Ами изгор се кафанине, по 2 000 денари од вечер, скапо е многу. Ова прасе е 20 килограми - 3 000 денари, 7 души сме, таман ќе ни дојде. Ако сте повеќе, може и вие едно да пазарите, нема многу да ве фати.
   
 5. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Ние изнајмивме куќа за 4000 денари цел ден,има три соби супер ќе биде. 13-14 души сме и тоа е све. Ќе биде многу јако претчуствувам.
   
 6. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  Предпразнично на 29ти во кафеана
  А за нг во еден клуб и после некаде на топло
  Собирање пари за куќа па јадење.пиење па све едни исти фаци ми е смачено веќе
   
 7. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Ние изнајмивме куќа за џабе, ке платиме само за струјата некое стотче и после сами си го чистиме нередот. Мада и не сме многу, 5 души.
  Ке има музика во живо, јас и гитарата :D
   
 8. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Ние заедно со компанијата моја ќе одиме кај еден другар..Куќата празна ќе биди на 3 спрата задно со некој школски па ќе бидиме околу 20, па мислам прејако ќе биди :D.
   
 9. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Ние изнајмивме стан за многу малку пари, соби 3, греење на струја, 3 спрат. Прејако ќе биди. Среќна Нова на сите moneymakers, се најубо во 2013. :cool:
   
  На ZionPax му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ние изнајмиме еден мал локал... нешто како барче... на мирно место без ногу пијаници и проблеми. 1500 2 вечери... имаме пикадо имаме компјутер а и интернет :D на 2 спрата е и така :D ке биде јако 15 душички :D
  Ае се најдобро у новата :) да се надеваме на поголема заработка во претстојната година :D
   

Сподели: