I love France :)

RealBadAss

Нов член
Зачленет/а
14 октомври 2013
Мислења
8
Реакции
12
Здраво момци, овде еден анонимец од Македонија. Има некој што се занимава со француски ничиња и притоа да има заработка околу 3500$ до 6000$ од француските ничиња месечно?

Еве еден скромен скриншот од мене:Ако треба помош пишете во топикот, не одговарам на приватни :)
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Кај бараш ничиња ?
Што користиш за промоција ?

-Можеби малце дебилни прашања ама тоа е. Браво за заработката!
 

RealBadAss

Нов член
Зачленет/а
14 октомври 2013
Мислења
8
Реакции
12
Не е ништо дебилно брат, тука сум за да помогнам. Епа ничиња кај да барам... после 2 годишно искуство со универзални/англиски ничиња, решив некој од тие нај бараните што се, со најголемо ниво на saturation да ги преведам на француски. Си плаќам месечно за хостинг и сео услуги, и немам никаква работа. Не сум чепнал ништо по страната можеби цели 3-4 месеци... :)
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
I love France too. :D
Инаку добредојде и твојата помош ќе е добредојдена секако. :)
 

RealBadAss

Нов член
Зачленет/а
14 октомври 2013
Мислења
8
Реакции
12
Tebe kako ti ide francuskiot biznis, se izvinuvam btw od telefonot sum nikako da aktiviram makedonska podrska :)
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Која сума е доволна за инвестиција во француско ниче, зборам за преведување, сео или ти знаеш француски? Поздрав
 

Pance

Нов член
Зачленет/а
27 август 2013
Мислења
16
Реакции
1
Ако не е тајна брате дали ти само од еден сајт што има француски ничина заработуваш толку пари од 3500 до 6000 на месец и ако може помош кој ти го прави сеото колку пари плакаш за него позз
 

RealBadAss

Нов член
Зачленет/а
14 октомври 2013
Мислења
8
Реакции
12
Не е трафикот Adult, имам еден микро-нич вебсајт на кој што имам околу 4-8 француски ничиња.
 

sash

Член
Зачленет/а
29 јануари 2012
Мислења
84
Реакции
28
Едно прашање Марко, како до толкав трафик за еден ден.
 

Marko

Член
Зачленет/а
16 јануари 2013
Мислења
40
Реакции
31
Едно прашање Марко, како до толкав трафик за еден ден.

Стигам до Featured на Homepage на Youtube. И тоа не е еден ден туку еден саат. После тоа ми го бришат клипот и цела процедура од поново.
 

RealBadAss

Нов член
Зачленет/а
14 октомври 2013
Мислења
8
Реакции
12


Еве го мојот рекорд, со добро EPC/CR можеш со малце кликови да створиш капитал!
 
  • Like
Реакции: kiko

RealBadAss

Нов член
Зачленет/а
14 октомври 2013
Мислења
8
Реакции
12
Начинот на кој што пристапуваш кон читателите/гледачите е нај важен. Повеќе квалитет, помалце квантитет.
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Чудни stats, сепак браво. Знам едно дете кое што со 7К unique clicks има 50 конверзии, а ти со 300 кликови околу 25 конверзии браво за тоа. Дали на твојот микро нич вебсајт пишуваш како артикли тие ничињата или имаш субдомен за секое ниче?? Дали ти се во врска со хакови/генератори? И како добиваш Трафик? Јутуб? Гугл? Спомна дека користиш сео услуги, кои сео услуги ?
 

RealBadAss

Нов член
Зачленет/а
14 октомври 2013
Мислења
8
Реакции
12
Користам гугл, и плаќам сео услуги кои што нема да ги откријам поради икс причини. Сум сеуште во блекхат областа, и да имам од 8% до 10% конверзија со над 1.40 долари во ЕПЦ.
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Добро а ти пишуваш артикли како што напомена aleksandar40? Или само обичен пост со слика колку за profile и download button? И што користиш content или link locker?
 
На врв Дно