Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Html template?

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од Chuck Norris, 8 Јуни 2015.

 1. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Барам некој ХТМЛ темплејт да го направи следново:

  Пример: отвара website.com

  И од темплејтот да ми излезе:

  [​IMG]

  И после пример ако се кликне на Ентер шоп да редиктне кон еден сајт а ако се кликне на Блог да редиректне кон друг сајт.

  Ве молам за некои предлози и сугестии.

  Благодарам!
   
 2. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Незнаеш воопште да направиш или бараш премиум?
  Премиум можиш да бараш од ThemeForest под ундеркнструкшан има вакви слични...
   
  На Chuck Norris му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Барам некој убав, не ми значи дали е платен или фри. Барав и не ТимФорест но неможев да најдам од ваков тип...
   
 4. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Ова шо го бараш лесно се прави и сам да го направиш...
  Иначе не се ТимФорест туку се овие:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Сигурно не си барал добро, убеден сум ако добро разгледаш дека ќе најдеш тоа што бараш, ќе избришеш други пејг ако има пример ќе го искористиш само почетниот, еве на прво го најдов ова слично на то што го бараш:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Десниот дел ќе го избришиш и завршена работа.

  Еве уште еден скоро 99% тоа што го бараш:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Имаш Welcome, и ги искориствиш само долните прозорци менуваш текст на "View Demo" ете имаш и копче, се останато бришиш, и ете тоа што го бараш.
   
  Последно изменето: 10 Јуни 2015
  На Chuck Norris му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Повели линк за download:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.

  [​IMG]
   
  На Chuck Norris му/ѝ се допаѓа ова.
 6. posteryu

  posteryu Член

  Зачленет:
  21 Јули 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
 7. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Ви благодарам на сите! :)
   
  На Naneski му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: