Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Hotfile

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од spancevski, 2 Април 2013.

 1. reykX

  reykX Нов член

  Зачленет:
  19 Октомври 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  7
  Плаќаат доколку сакаат да симнуваат како премиум јузер со фул спид и неограничени паралелни симнувања. А ти имаш процент од секој купен премиум преку твоите линкови.
   
 2. Liverb

  Liverb Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  9
  Прикачив 2 албуми на 15тина форуми и гледам 4 пати се симнати али заработка 0,01 втф?
  Тие 2 евра ги добив при регистрирација

  2

  Capture1
   
 3. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  А што очекуваше ти? :confused:

  ... тоа сака работа бре друже :) Пред тебе има милиони што ги качиле тие 2 албуми... размисли што треба да направиш.
   
  На Professor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Liverb

  Liverb Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  9
  :D
  Еве од денес, и пак исто има. Овде пишува 10 пати симнати вкупно а кај заработки пишува:
  valid downloads: 2 0.05 €

  1
   
 5. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  Значи не си се потрудил доволно... :) Тоа е, бедно звучи... но тоа е. Повеќе работа тогаш.
   
  На Liverb му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Се сеќавате ли на легендарниот катз.цд!? :) Е тоа беа добри времиња. Прв пат успеав да заработам над 1000 долари од пиратерија во еден месец токму преку катз. Еднаш имав 5 филма на почетната, од 5 различни форуми со 5*. Тогаш беше се полесно, откако го снема катз, откако хотфајл, фајлсерве престанаа да работат од пиратеријата и нема многу леб.
   
 7. reykX

  reykX Нов член

  Зачленет:
  19 Октомври 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  7
  Мене не ми се допаѓаше катз иако многу постови ми идеа таму. Во категоријата за софтвер сите постови од laser (исти линкови од 10 различни форуми) Филмови од Exiles и уште двајца тројца.... а и мнгоу му го пушеа на админот за звездици т.е повеќето од "топ" форуми не заслужуваа ни една звезда.
  --- Надополнето, 13 Ноември 2014, Дата на објавување: 13 Ноември 2014 ---
  @Liverb зашто филмот од 900мб не си го поделил на три парта по 300мб и наместо 3dls ке си имал 9..... ако ме разбираш
   
 8. Liverb

  Liverb Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  9
  На 3 пати да го аплоудирам и 3 линка за даунлоуд да поставам или како би му дошло?
   
 9. reykX

  reykX Нов член

  Зачленет:
  19 Октомври 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  7
  На пример филмот тебе ти е 800 мб. Како и обично кога го пакуваш..... десен клик > add to archive и доле кај Split to volume files ставаш 400 и не заборавај да селектираш MB десно од местото каде што пишуваш колку да ти биде 1парт, во спротивно ако не селектираш MB ке ти даде илијадници фајлови. еве ти подоле слика....и доколку не ти е јасно се надевам некој друг ке ти објасни по убаво. Со ова пакување твојот филм ке има 3 download линка. Така да ако некој сака да го симне твојот филм ке мора да ги симне сите 3 линка со само тоа ти имаш повеќе број на downloads. Ако така имаш 3 downloads, вака со парт1 и парт2 ке имаш 2x3 т.е 6 и е подобро за тебе.
  --- Надополнето, 19 Ноември 2014, Дата на објавување: 13 Ноември 2014 ---
  Има промени некои дечки ?
   
  На Liverb му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  Има, како нема... идемо јако.

  [​IMG]
   
 11. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Не се снаоѓам баш, нема ПејПал Скрил нешто? И ова WebMoney на кој принцип работи? Да не си го трошам времето за ваучери на Амазон:D
   
 12. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  Preku webmoney nemozes da povleces pari na nasa smetka.
   
 13. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  Проверено ова или претпоставуваш ?
   
 14. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  Може, земаат само голема провизија.
   
 15. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  Имам повлекувано на девизна сметка, на картица Македонска, преку вестерн и преку payoneer картица, начини има еден куп од webmoney, затоа ми падна чудно што kalco вели дека не може...
   
 16. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  Nemoze na makedonska karticka direkno. Nema opcoja da se dodade,moze preku wu i payoneer no ne i direkno
   

Сподели: