Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Hotfile

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од spancevski, 2 Април 2013.

 1. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  со 15 дл немаш никаков кар
   
 2. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Од правилникот на користење:
   
  На reykX му/ѝ се допаѓа ова.
 3. reykX

  reykX Нов член

  Зачленет:
  19 Октомври 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  7
  за 5 6 саата 15 дл од линк е доволно. имам постирано слика у неделата на ul заработка 20e, денес 29,97 €. Значи има.
   
 4. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  15 дл од линк не е малку ако имаш 100К линкови
   
 5. reykX

  reykX Нов член

  Зачленет:
  19 Октомври 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  7
  Uploaded
  [​IMG]
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  Браво браво. Јас му се вратив на ul.to уште пред 1 месец, ама слабо аплоадирав. Читав на WJ и се чудев како толку вадат, па си реков, мора да пробам и јас... се мотивирав.

  Пробував со порно најмногу, но некако слабо оди. Па одлучив да качам некој софтвер... и ете го одма ефектот:
  [​IMG]

  Може да размениме некое форумче ако сакаш, преку ПП.
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Еееј ова уште функционира :) Знам еднаш добри пари извадив од овие работи на времето пред да го затворат Хотфајл.
   
 8. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  Функционира и тоа како... преголеми суми вадаат најголемите пиратери. Но тоа е, ја имаат популарноста низ варез форуми, а знаат и како да привлечат внимание.
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 9. reykX

  reykX Нов член

  Зачленет:
  19 Октомври 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  7
  [​IMG]
   
  На ^^GoRiLLaZ^^ и Ilishev им се допаѓа ова.
 10. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  Вчера, сабота... слободен, и ете го ефектот:

  [​IMG]
   
  На stefan_v и Ilishev им се допаѓа ова.
 11. Liverb

  Liverb Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  9
  Може некој кратко објаснување да напише како заработувате со хотфајл?
  Фала
   
 12. reykX

  reykX Нов член

  Зачленет:
  19 Октомври 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  7
  @Liverb овој начин на заробтка е со аплоудирање на филмови,софтвер,музика,тв серии или било каква содржина со што по уникатна... повеќе симнувања и поголема заработка. Со само аплоудирање на било каков фајл добиваш линкови од истиот фајл, истите линкови ти ги постираш на варез веб страни/форуми и со секое симнување од твоите линкови добиваш некоја сума на $, претежно се $20 $30 $40 на 1000 downloads, или пак додека некој купи премиум акаунт преку твоите линкови ти добиваш 50 посто од сумата во вредноста на акаунтот. Primary фајл хостови моментално се uploaded.net , rapidgator и oboom. Искрено ми е многу тешко да го објаснам начинов на некој што веќе не е упатен.
   
 13. Liverb

  Liverb Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  9
  Аха, значи пример симињам некој албум/песна етц ја аплоудирам на Хотфајл и линкот го ширам по форуми.
  А на овие uploaded.net , rapidgator и oboom што се прави поточно?
  И на кои форуми е дозволено да се постираат такви линкови?
  Фала
   
 14. reykX

  reykX Нов член

  Зачленет:
  19 Октомври 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  7
  Да да, токму така...само гледај албумот да е што по нов... на пример новиот албум на еминем, ријана и слично или по редок т.е да биде тешко да се најде тој албум на или пак пример Елвис сприсли 1970 албум special edition бла бла за луѓето да го симнуваат...и форсирај претежно албуми пошто песните се мали по 3-5 мегабајти... регистрирај се на uploaded.net и аплоудирај таму. Хотфајл повеќе не функционира. dirtywarez.org/cat/forum еве ти топ 30 форуми...регистрирај се на сите и мораш да знаеш дека мораш да постираш во коректна секција Музика во Music, Филмови во Movies за да не те банираат и не линковите само туку така да ги постираш потруди се темата што ке ја направиш да ти личи бар на нешто и да ги има потребните информации за албумот. Кавер...слика од омотот на албумот, инфо и tracklist т.е листа од песните од албумот. Линковите да ти бидат кодирани.
  Код:
   линк 
  . Еве како изгледа една моја тема со албум.
  http://ultraimg.com/image/5ysZ
   
  На Liverb му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Liverb

  Liverb Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  9
  Фала многу
  --- Надополнето, 10 Ноември 2014, Дата на објавување: 10 Ноември 2014 ---
  ЕДИТ:
  На uploaded.net премиум акаунт треба, или може да помине и бесплатен?
   
 16. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  другар ми растура со пиратерија пред неколку години ги рендаше АдСенсе како магариња но го банираа, моментално заработува од download и реклами, денес сајтот му изгледа супер
  http://www.mp3boo.com/

  има најмено пакистанци а и он е исто така пакистанец и цел месец му уплоадираат албуми за мн ефтини пари, држи интернет кафе ги плаќа по $50.
  Криво ми е што не започнав на времето кога вадеше големи пари со АдСенсе, човекот ми ги нудеше сите албуми, само требаше да ги дигнам и да направам страна.
   
 17. reykX

  reykX Нов член

  Зачленет:
  19 Октомври 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  7
  Може и бесплатен
   
 18. Liverb

  Liverb Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  9
  Не најдов на страната, какви опции за вадење пари има?
   
 19. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  [​IMG]
   
  На Liverb му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Тие што симнуваат плаќаат за симнување или не?
  btw има финта шо не а знам со 1000downloads 3000$
   

Сподели: