Hotfile

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
И неможам да ти оставам линкови кај постирам да не не според правилата овде на форумот. Да видам што ке речеат stefan,ace колку што забележав некои од администрацијата овде.

Од правилникот на користење:
  • Warez теми и линкови се забранети освен во ИБиз Download секцијата која може да содржи само линкови поврзани со темите на форумот.
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
15 дл од линк не е малку ако имаш 100К линкови
 

reykX

Нов член
Зачленет/а
19 октомври 2013
Мислења
16
Реакции
7
Uploaded
a221d14b474ed13fea92f0aaad972e0a.png
 
  • Like
Реакции: kon

^^GoRiLLaZ^^

Член
Зачленет/а
8 септември 2013
Мислења
37
Реакции
13
Веб-страница
www.best-moviez.ws
Браво браво. Јас му се вратив на ul.to уште пред 1 месец, ама слабо аплоадирав. Читав на WJ и се чудев како толку вадат, па си реков, мора да пробам и јас... се мотивирав.

Пробував со порно најмногу, но некако слабо оди. Па одлучив да качам некој софтвер... и ете го одма ефектот:
774a98e48628f299f09aa1f066232229.png


Може да размениме некое форумче ако сакаш, преку ПП.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Еееј ова уште функционира :) Знам еднаш добри пари извадив од овие работи на времето пред да го затворат Хотфајл.
 

^^GoRiLLaZ^^

Член
Зачленет/а
8 септември 2013
Мислења
37
Реакции
13
Веб-страница
www.best-moviez.ws
Еееј ова уште функционира :) Знам еднаш добри пари извадив од овие работи на времето пред да го затворат Хотфајл.
Функционира и тоа како... преголеми суми вадаат најголемите пиратери. Но тоа е, ја имаат популарноста низ варез форуми, а знаат и како да привлечат внимание.
 

Liverb

Нов член
Зачленет/а
20 ноември 2012
Мислења
37
Реакции
9
Може некој кратко објаснување да напише како заработувате со хотфајл?
Фала
 

reykX

Нов член
Зачленет/а
19 октомври 2013
Мислења
16
Реакции
7
@Liverb овој начин на заробтка е со аплоудирање на филмови,софтвер,музика,тв серии или било каква содржина со што по уникатна... повеќе симнувања и поголема заработка. Со само аплоудирање на било каков фајл добиваш линкови од истиот фајл, истите линкови ти ги постираш на варез веб страни/форуми и со секое симнување од твоите линкови добиваш некоја сума на $, претежно се $20 $30 $40 на 1000 downloads, или пак додека некој купи премиум акаунт преку твоите линкови ти добиваш 50 посто од сумата во вредноста на акаунтот. Primary фајл хостови моментално се uploaded.net , rapidgator и oboom. Искрено ми е многу тешко да го објаснам начинов на некој што веќе не е упатен.
 

Liverb

Нов член
Зачленет/а
20 ноември 2012
Мислења
37
Реакции
9
@Liverb овој начин на заробтка е со аплоудирање на филмови,софтвер,музика,тв серии или било каква содржина со што по уникатна... повеќе симнувања и поголема заработка. Со само аплоудирање на било каков фајл добиваш линкови од истиот фајл, истите линкови ти ги постираш на варез веб страни/форуми и со секое симнување од твоите линкови добиваш некоја сума на $, претежно се $20 $30 $40 на 1000 downloads, или пак додека некој купи премиум акаунт преку твоите линкови ти добиваш 50 посто од сумата во вредноста на акаунтот. Primary фајл хостови моментално се uploaded.net , rapidgator и oboom. Искрено ми е многу тешко да го објаснам начинов на некој што веќе не е упатен.
Аха, значи пример симињам некој албум/песна етц ја аплоудирам на Хотфајл и линкот го ширам по форуми.
А на овие uploaded.net , rapidgator и oboom што се прави поточно?
И на кои форуми е дозволено да се постираат такви линкови?
Фала
 

reykX

Нов член
Зачленет/а
19 октомври 2013
Мислења
16
Реакции
7
Да да, токму така...само гледај албумот да е што по нов... на пример новиот албум на еминем, ријана и слично или по редок т.е да биде тешко да се најде тој албум на или пак пример Елвис сприсли 1970 албум special edition бла бла за луѓето да го симнуваат...и форсирај претежно албуми пошто песните се мали по 3-5 мегабајти... регистрирај се на uploaded.net и аплоудирај таму. Хотфајл повеќе не функционира. dirtywarez.org/cat/forum еве ти топ 30 форуми...регистрирај се на сите и мораш да знаеш дека мораш да постираш во коректна секција Музика во Music, Филмови во Movies за да не те банираат и не линковите само туку така да ги постираш потруди се темата што ке ја направиш да ти личи бар на нешто и да ги има потребните информации за албумот. Кавер...слика од омотот на албумот, инфо и tracklist т.е листа од песните од албумот. Линковите да ти бидат кодирани.
Код:
 линк
. Еве како изгледа една моја тема со албум.
http://ultraimg.com/image/5ysZ
 

Liverb

Нов член
Зачленет/а
20 ноември 2012
Мислења
37
Реакции
9
Да да, токму така...само гледај албумот да е што по нов... на пример новиот албум на еминем, ријана и слично или по редок т.е да биде тешко да се најде тој албум на или пак пример Елвис сприсли 1970 албум special edition бла бла за луѓето да го симнуваат...и форсирај претежно албуми пошто песните се мали по 3-5 мегабајти... регистрирај се на uploaded.net и аплоудирај таму. Хотфајл повеќе не функционира. dirtywarez.org/cat/forum еве ти топ 30 форуми...регистрирај се на сите и мораш да знаеш дека мораш да постираш во коректна секција Музика во Music, Филмови во Movies за да не те банираат и не линковите само туку така да ги постираш потруди се темата што ке ја направиш да ти личи бар на нешто и да ги има потребните информации за албумот. Кавер...слика од омотот на албумот, инфо и tracklist т.е листа од песните од албумот. Линковите да ти бидат кодирани.
Код:
 линк
. Еве како изгледа една моја тема со албум.
http://ultraimg.com/image/5ysZ
Фала многу[DOUBLEPOST=1415651727,1415650177][/DOUBLEPOST]
ЕДИТ:
На uploaded.net премиум акаунт треба, или може да помине и бесплатен?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
другар ми растура со пиратерија пред неколку години ги рендаше АдСенсе како магариња но го банираа, моментално заработува од download и реклами, денес сајтот му изгледа супер
http://www.mp3boo.com/

има најмено пакистанци а и он е исто така пакистанец и цел месец му уплоадираат албуми за мн ефтини пари, држи интернет кафе ги плаќа по $50.
Криво ми е што не започнав на времето кога вадеше големи пари со АдСенсе, човекот ми ги нудеше сите албуми, само требаше да ги дигнам и да направам страна.
 

Liverb

Нов член
Зачленет/а
20 ноември 2012
Мислења
37
Реакции
9
Не најдов на страната, какви опции за вадење пари има?
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Тие што симнуваат плаќаат за симнување или не?
btw има финта шо не а знам со 1000downloads 3000$
 
На врв Дно