Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

HOAX маркетинг

Дискусија во форумот 'BlackHat дискусија и техники' започната од Accipiter, 8 Јуни 2012.

 1. Accipiter

  Accipiter Нов член

  Зачленет:
  31 Мај 2012
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  11
  Да не ве збуни насловот но ова можеби го имате користено. Имено се работи за привлекување на посетеност на некој сајт по пат на лажни вести.

  Повеќе за HOAX маркетинг:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Ова може да се каже дека секој сајт го применува за привлекување на внимание со пласирање на невистини или шпекулации.
  Hoax се користи насекаде, не само во мејлови.
  Целта на ова е да привлечеш внимание.
  Одлична статија на линкот погоре (го кодирав) вреди да се прочита.
   
 3. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Oва е нож со две острици, може да добиеш посетители но и да ги изгубиш и тие што ги имаш и да го нарушиш угледот на сајтот.
   

Сподели: