Hey iBiz Macedonia! :)

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Веќе се регистрирав. Еве ЛИНК за тие што сакаат да станат дел од овој форум.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
WTF ->
Код:
http://gyazo.com/7aed9d3f703d544a56daefdd39d64204
Нема никаква верификација со слиka :O
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
WTF ->
Код:
http://gyazo.com/7aed9d3f703d544a56daefdd39d64204
Нема никаква верификација со слиka :O

Имаше прееска, го менува и прави форумот.
Иначе се пријавив во неколку CPA компании и ме прифатија, сакам во уште неколку па ќе видиме. :D
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
ДОБРЕДОЈДЕ И ОГРОМНО БРАВО!
Кога би можел барем 1/10 од тие да ги направам...
 

Bok1ca

Нов член
Зачленет/а
28 септември 2013
Мислења
9
Реакции
33
Fala, forumot e povtorno otvoren taka da site moze da se zaclenite.
 

bybogames

Член
Зачленет/а
30 септември 2012
Мислења
54
Реакции
21
Веб-страница
templates.net84.net
Hmm, ete mozes da probas adult offers. Spored mene so adult offers mozes lesno po $50-$100 dnevno da pravis. Kje napravis Facebook fan page, "That Ass" ili "Beautiful Babes" ili neso taka i kje stavas sekoj den sliki, koga kje soberes 5-6000 fanovi, pocni da ostavas link od tvojata strana.

Stranata neka ti redirecta direktno kon offerot. Offeri zimaj od www.crackmedia.com ili od www.scorp.io :)

http://www.scorpiointeractive.com/ е scam

не му работат дури и Facebook ,twitter linkovite

Изгледа и цел твој муабет е Scam
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
http://www.scorpiointeractive.com/ е scam

не му работат дури и Facebook ,twitter linkovite

Изгледа и цел твој муабет е Scam

Како бе скам?
Мене не ми личи на скам, пошто пред некое време ме одобрија и после некој ден ми доделија Affiliate менаџер. Имаат околу 600 и нешто понуди.
Иначе системот им е тапа(ама па истиот го има и на други мрежи), и баш го прашав менаџерот он вика го мењаме за некое време ќе биде нов, пошто ова не е нивни софрвер, пошто го имам видено и на неколку други мрежи.

Искрено рака на срце едино со менаџеров од Scorp.io имав асален муабет и враќаше секогаш одма кога ќе го прашав нешто и не вртеше и не ме маткаше(барем таква импресија имав) и беше пријателски настроен. Исто и он ме контактираше на skype за да ми објасни како иде и што и да ми препорача како да си ги оптимизирам страните, кои понуди се најсоодветни итн.

Како PeerFly, имаат Early Pay значи ако побараш може да те платат одма и да видиш дали се скам или не(нормално за одреден процент место да чекаш).

Ама штом Бокица вика дека се арни и јас мислам дека се, па ќе пробам деновиве со нив. Иначе линковите и системот им е хаос засега, па пошто ќе го мењаат мислам дека не се ни замараат.

Не се од вчера па да прават скамови(само би се заебале), ама се надевам дека се добри(ги немам пробано сеуште треба да им пуштам трафик).

Ај ќе пробам деновиве и ќе дознаеме што се, дали се скам или не, ама мислам не треба да се залетува и да се тврди од напред.
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
На врв Дно