Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Hello!

Дискусија во форумот 'Претстави се' започната од Nightwalker, 9 Февруари 2014.

 1. Nightwalker

  Nightwalker Член

  Зачленет:
  9 Февруари 2014
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  28
  Професија:
  Преведувач и толкувач, content writer
  Со оглед на тоа што нешто повеќе од една година сум во SEO бизнисот како content writer (пишување англиски текстови на дадена тема/keyword), налетав преку Гугл на овој форум. Решив да се зачленам од проста причина што верувам дека ќе наидам на интересни дискусии кои ме засегаат мене, и во кои може да придонесам и јас.
  Добро ве најдов! :)
   
  На bazhee и МартинСК им се допаѓа ова.
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  :welcome:

  баш ми е мило што и content writer сигурно ке соработуваме.. можеш да ни кажеш кои теми ти лежат за пишување?
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nightwalker

  Nightwalker Член

  Зачленет:
  9 Февруари 2014
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  28
  Професија:
  Преведувач и толкувач, content writer
  Добро ве најдов!

  Со оглед на тоа што работам за странски клиенти, и нема некое правило кои теми лежат, кои не...
  Тие праќаат материјал, а ти го сработуваш. :D
  Сум пишувал за доктори, преку забари и киропрактори, до свадбени фотографи, веб-страни за делови за коли, пари (заеми), адвокати и агенти за имоти, образовни институции, здрава исхрана, вежбање и што се’ не.

  Знаеш... си добиваш keyword шо треба да го има во текстот, добиваш и домејн, и пишуваш текст што е SEO-friendly, значи барем 35-40% да е поврзан стриктно со компанијата (домејнот) шо ја промовираш и нејзините услуги, додека останатиот дел да се држиш до тематиката.
  Сум работeл на такви текстови од 100 до кај 500 збора.
   
  На LaFea му/ѝ се допаѓа ова.
 4. МартинСК

  МартинСК Член

  Зачленет:
  17 Јануари 2014
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  21
  :welcome:
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
  Добредојде! :)
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Д0бред0јде
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  :welcome:
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  :welcome: и се надевам ке имаме соработка :p
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nightwalker

  Nightwalker Член

  Зачленет:
  9 Февруари 2014
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  28
  Професија:
  Преведувач и толкувач, content writer
  Секако, тука сум за вашите SEO content writing потреби. :D
   
  На LaFea му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Добредојде! :)
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 11. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  :welcome:
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  :welcome:
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Вака колку наплаќаш за 300 збора ? :D
   
 14. Angel

  Angel Нов член

  Зачленет:
  5 Февруари 2014
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  6
  Професија:
  Интернет Маркетер
  [​IMG]
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 15. johnny625

  johnny625 Член

  Зачленет:
  2 Август 2013
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  16
  :welcome:
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 16. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Добредојде. :D
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Nightwalker

  Nightwalker Член

  Зачленет:
  9 Февруари 2014
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  28
  Професија:
  Преведувач и толкувач, content writer
  $1/100 збора, така што јасно ти е за 300. :)
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 18. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  :welcome:
  Заедно сме посилни
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: