Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Grey Hat SEO

Дискусија во форумот 'Градење линкови' започната од Ilishev, 26 Октомври 2014.

1. Ilishev

Ilishev VIP

Зачленет:
    11 Јули 2013
    Мислења:
    393
    Допаѓања:
    238
    Професија:
    SEO Consultant
    Пред недела време направив страна на која сакам да пробам Grey Hat SEO.
    Направив 5 web 2.0 - Пуштив Контекстуал линкови & Социјални Букмаркови (100 линка вкупно)
    Неколку Лајкови, Шерови на Фејсбук, Твитер и Г+.
    Објавив 1 видео и ставив линк во Description на YT, OneLoad, DailyMotion...
    И сега почнав со правење на 20-30 мануелни беклинкови од типот (Директории, Форум Профили, Коментари).

На добар пат сум или слабо?

БТВ... Доста ми е веќе од Пенгвини, Панди, Гулаби ...

На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    Малце времево си го утнал за тестирање, си требал да почекаш барем месец дена додека не стивне Пингвинов али тоа е, продолзи со тестирање.

Јас би ги скокнал Форум профилите, и блог коментарите, додека директориите после Гулабот добија големо значење и вредност особено за локални бизниси (многу е битно на сите директориуми да има иста адреса телефон, урл и емаил). Ајде репортирај како си поминал!

На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ilishev

Ilishev VIP

Зачленет:
    11 Јули 2013
    Мислења:
    393
    Допаѓања:
    238
    Професија:
    SEO Consultant
    Ако има некој Листа на бесплатни Директориуми да ми прати? Инаку секаков вид на линкови градам но сите ниче related. По 15-20 линкови месечно и имам добар резултат.

4. Bojan81

Bojan81 Нов член

Зачленет:
    3 Јануари 2017
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    0
    Гледам темава е постара па ме интересира, доколку се почне сега со страна за CPA има ли логика да се градат линкови како порано со платени линкови илитоа е напуштена техника. Кои техники се сега најдобри, дали да се оди со мануелно градење по социјални мрежи и форуми, или има друг став!

Сподели: