Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Графички дизајнер

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Goranski, 7 Март 2015.

 1. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Дали некој сака да превземе еден клиент за кој што немам време да го услужам во моментов. Треба да се сменат бои на некој кондури... лесна работа. Ај ако има заинтересиран нека пише ке му пратам контакт па договорете се
   
 2. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Ако треба само дизајнер јас сум за. Пиши ми на скајп: aleksovskiblagoj
   
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  darkodarko622 скајп.
  darkoefremov.com / be.net/darkoxlonche
  портфолија ^
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  супер понеделник кај 12х ке те додадам и ке збориме...
   
 5. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  До 2 сум на факултет, нешто после тоа ? :)
   

Сподели: