Google Adsense

xrt

Член
Зачленет/а
11 октомври 2013
Мислења
59
Реакции
10
да ми препорачате алтернатива за кириличен сајт?
 

bagata

Нов член
Зачленет/а
16 јануари 2012
Мислења
85
Реакции
5

Што мислите за кејвордите со следните статистики, првиот планирам да го земам како главен кејворд, а другите како суб-кејворди
 

xrt

Член
Зачленет/а
11 октомври 2013
Мислења
59
Реакции
10
во која програма ги гледаш статистикиве?
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Малце понастрана сум од темата. Дали сега може да се влезе во адсенс со македонски сајт, или уште не сме во нивната листа?
 

jassum20

Нов член
Зачленет/а
17 март 2014
Мислења
53
Реакции
7
Ме интересира дали рекламите е подобро да се стават преку шорткод, или преку вордпрес плагин?
И дали clickfraud е добар плагин за заштита од злонамерни кликања?
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Исто ти е. Јас го користа wp-insert плагинот, има доста функции и врши работа.
 

Aleksandar81

Нов член
Зачленет/а
27 февруари 2014
Мислења
6
Реакции
1
Здраво дечки,
после 3 месеци (одмори, свадби :) итн..) пак еве ме конечно стуткав теми,слики,текст... за блогот. Почнав да пополнувам од сабајле и одам доле на earnings
и никако да продолжам sign up for adsense е бледо а после има текст Your blog doesn't currently qualify for AdSense. Learn more
Помош! :)
 

PowerSEO

Нов член
Зачленет/а
23 август 2014
Мислења
16
Реакции
14
Веб-страница
powerseoservice.com
Здраво дечки,
после 3 месеци (одмори, свадби :) итн..) пак еве ме конечно стуткав теми,слики,текст... за блогот. Почнав да пополнувам од сабајле и одам доле на earnings
и никако да продолжам sign up for adsense е бледо а после има текст Your blog doesn't currently qualify for AdSense. Learn more
Помош! :)

А веќе имаш Adsense Account или сега пробуваш да направиш ? Aко веќе имаш акаунт и ја добиваш таја порака тогаш значи дека страната ти е банирана од Adsense заради некои причини ( би требало да имаш иконче со нотификација и со објаснување ). За да го решиш проблемот треба да направиш измени на страната ( најчесто банираат за недоволен или неквалитетен контент на страната/блогот ) и да побараш пофторно да ти ја разгледаат страницата. Или пак можеш да додадеш нова страна/Domain на Adsense и да продолжиш од тука. Позз
 

NemAkata

Нов член
Зачленет/а
4 септември 2014
Мислења
3
Реакции
0
Здраво дечки,
после 3 месеци (одмори, свадби :) итн..) пак еве ме конечно стуткав теми,слики,текст... за блогот. Почнав да пополнувам од сабајле и одам доле на earnings
и никако да продолжам sign up for adsense е бледо а после има текст Your blog doesn't currently qualify for AdSense. Learn more
Помош! :)
Ако имаш AdSense акаунт тогаш само стави си код на блогот и нема да имаш никаков проблем. Доколку немаш, немој да идеш преку Blogger, туку пријави се со сопствен веб сајт затоа што е полесно да те прифатат така.
 

Aleksandar81

Нов член
Зачленет/а
27 февруари 2014
Мислења
6
Реакции
1
Тоа со блогер што спремав не одобрија со разлог од supportot дека премногу слични блогови имало:thumbsup: и веќе не ги монетизираат... баталив тоа... ке смислам нешто друго :).
Направив Youtube акаунт ставив онака едно видео безвезе нешто снимав и го монетизирав чисто да видам како функционира но ок бидејки е тазе пратам на адсенсето и на јутуб сеуште е 0,00$ па сега спремам нешто по актуелно па ке аплоудирам и здравје ке видиме како ке напредувам.
Инаку во саботата од шпаркасе извадив денарска,девизна, а треба да се јават до крајот на неделава и за електронот да ја подигнам.
Валда добра банка одбрав?
Пробав пејпал акаунт да направам но мора да се врзе со картица како што приметив за да можам да стиснам Accept & Finish па ајде до недела ке почекам :)
Читам и за скрил и пејпал, што е подобро? (за подигање пари..здравје боже..)
Планирам малце поозбилно да научам околу Affiliate marketing и слични работи, ке ви досаѓам негде кога ке заглавам :) (моментално учам/читам):idea:
...Од денес поактивен ке бидам по сајтов и повеке ке се дружиме ВЕТУВАМ :gangnam::ziveli:
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
И немој во длабоко да пливаш, немој ладно да пиеш и навечер кога спиеш да се покриваш со јорган :D:eek::eek:
 
На врв Дно