Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Google adsense - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'PPC' започната од Аце, 21 Јануари 2017.

 1. Maalo Nogi

  Maalo Nogi Нов член

  Зачленет:
  1 Ноември 2019
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  AdSens-от е стар 4 години, цело време работам со него и немало никаков проблем, исто така и имам додавано повќе сајтови на истиот, сега се обидувам да додам нов сајт, после неколку саати го добивам ова "You need to fix some issues before your site is ready for AdSense,
  Сајтот има повеќе од 20 поста, 2K+ посетители
  Pages: Privacy Policy, Terms and Conditions, Disclaimer,
  нема не дозволен контент, текстовите се оргинални.
   
 2. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  37
  Иако АдСенс тимот се скржави на зборови, сигурно ти пишале повеќе реченици од она што го наведе тука.

  Ти фалат About и Contact page.

  Можеби не им се допаѓа дизајнот на веб страната, темите кои ги обработува, брзината на вчитување...
  За тебе можеби 20 статии се доволни, но за нив не се.
  Итн...
   

Сподели: