Google adsense - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'PPC' започната од Аце, 21 Јануари 2017.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,863
  Допаѓања:
  745
  [​IMG]
  Поради тоа што во Македонија неодамна има се повеќе Адсенс страни отколку новороденчиња сметам дека темава би била од корист за сите па така да ќе ја отворам и можете слободно да поставувате прашања и секако да помогнеме да го добиете одговорот.

  Накратко што е Адсенс може да прочитате на следнава тема: Adsense и/во Македонија, и за тоа кои услови треба да ги исполнува една страна за да биде прифатена од Адсенс.

  За се што ве интересира во врска со Адсенс може да пишете во оваа тема а наскоро и ќе направиме збир од често поставувани прашања.
   
  На teodor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,863
  Допаѓања:
  745
  Пост резервиран за ЧПП.
  --- Надополнето, 17 Мај 2017, Дата на објавување: 21 Јануари 2017 ---
  Неодамна може повторно да се постават 300x250 реклами над самиот текст за мобилната верзија на веб страната. Оваа промена е пред некое време донесена.
  Код:
  Мора да имаш 5 мислења за да го погледнеш линкот. Моментално имаш 0 мислења.
   
 3. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  109
  podobar prevod: above the fold ne znaci "nad samiot text" tuku prviot vidliv del od sajtot koga ke se loadira.
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: