Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Google account phone верификација

Дискусија во форумот 'BlackHat дискусија и техники' започната од Аце, 30 Август 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Кога правите повеќе од 3 google акаунти на иста IP ви се појавува за да внесете бројче и да го верификувате. Овој метод го видов на еден форум и решив да го споделам со тие кои користат јутуб, а ги има многу на форумов...
  Значи вака:
  1. Прво регистрирате мејл на Gmail.com.
  2. По регистрацијата ќе ви биде побарано да внесете бројче за да го верификувате gmail акаунтот.
  3. Сега одете на pinger страната: http://www.pinger.com/tfw/ и креирајте акаунт, за zip внесете некој рандом американски (пример: 61032) и потоа изберете го бројчето. Сите бројчиња се US.
  4. Откако ќе го внесете бројчето во Gmail на страната ќе ви пристигне код за верификација.
  5. Внесете го кодот и со тоа вие го верификувавте вашиот Google акаунт.
  Овој е стар метод но до ден денес работи без проблем.
   
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Корисно, имам јас сличен метод.

  1. Одете на http://k7.net/
  2. Регистрирајте си нов акаунт, со емаил кој ќе биде на hotmail.com [задолжително]
  3. Потврдете таму се што треба 1 емаил клик е мислам и ви доаѓа бројчето.
  4. Го ставате тој број и бирате Voice Message.
  5. Порака се снима и во рок од 1 минута стигнува на меилот, ја преслушувате и ја внесувате
  Тоа е тоа.
   
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Немора на hotmail... стига и на gmail.
   
  На POWER му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  ^^^
  на К7 ставам и непостоечки меил па работи... нетреба да се потврдува преку меил...
   
 5. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ама кодот ти стига на мејл... така да...
   
 6. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Кодот (звучната порака) од K7 може да се симне и од нивниот сајт, има таму да избереме на кој начин сакаме да ја добиеме.
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Па и на пингер само непостоечки емаил клај, рандом усернаме и пасворд не треба да потврдуваш ништо.
   
 8. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Не ми стига на меил... На самата страна го има и после си го симнувам само и го слушам...
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Страницава е прилично многу багирана... Снемува делови од флешот чат пат.
   
 10. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Сајтов е “баниран“ од гугл па така да нема да може да го користите овој сервис за верификација.
  Но тука ќе има секогаш нови страни кои работат без проблем:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 11. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28
  И на ова textnow не се регистрира, излегвит something went wrong... ај некоја друга финта кажете се отепав од менвење прокси ама и то не ми поможвит појке. Барат број на секое.
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Изгледа google ги пронајде сите броеви на к7
  Пред некој ден регистрирав акаунт и го верифицирав со к7. ставив видео и го оставив така. Сега неможам да се логирам за да променам податоци на видеото.. ми бара пак верификација.

  Некоја идеја?
   
 13. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  Не се проблем броевите... Бриши cookies пред да се логираш на друг акаунт и користи firefox место chrome..
   
 14. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Користам Firefox... Ама за колачињата не ми текна
  Овој рутер од t-home нема можност за дисконектирање и повторно конектирање... Со стариот менував чесо и IP адреса...

  Едит... овој акаунт да го заборавам или да се трудам околу него...
  Иако полесно ќе биде мислам нов да направам и да прикачам таму видеа...
   
  Последно изменето: 17 Јули 2014

Сподели: