• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

GoDaddy промо кодови

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Godaddy com домен за 3$
Код:
http://www.godaddy.com/deals/?gclid=CK-X2ZHrg7cCFWLHtAodCmYAEQ&isc=gtngeur49&ef_id=UYYipQAAAO0jiUel:20130507105824:s
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Godaddy $1.99 купон
Код:
HINCH199
SPECIAL OFFER! NEW .COM only $1.99*! Additional .COMs $9.99/yr!
*Plus ICANN fee of $0.18 per domain name per year. $1.99 price good for the first year of one new or transfer .COM per customer; not valid for renewals, bulk registrations or premium domains. Additional years or .COMs may be purchased for $9.99 per year. Discounts cannot be used in conjunction with any other offer or promotion. Customers may not use gift cards, In-Store Credit, PayPal®, AliPay or CCAvenue to redeem this offer. After the initial purchase term, discounted products will renew at the then-current list price. Your discount will be applied in your shopping cart. Go Daddy reserves the right to deny use of this offer and/or cancel domains purchased using this offer if the offer is abused or used fraudulently, as determined by Go Daddy in its sole discretion.
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Да прашам зошто не можам да купам со купонот ? Да не има промени некои, пошто порано купував ?
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Да прашам зошто не можам да купам со купонот ? Да не има промени некои, пошто порано купував ?

Најворојатно е истечен. А и да не е, Македонија ја банирале за вакви преефтини купони. Едноставна причина: 90% од кај нив купувавме кога има купони. Пробајте со премена на ип, a ваша нормална картичка. :D
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Godaddy $1.99 купон
Код:
KRENN
SPECIAL OFFER! .COM just $1.99*! Additional .COMs just $9.99* per year!
*Plus ICANN fee of $0.18 per domain name per year. $1.99 price good for the first year of one new or transfer .COM per customer; not valid for renewals, bulk registrations or premium domains. Additional years or .COMs may be purchased for $9.99 per year. Discounts cannot be used in conjunction with any other offer or promotion. Customers may not use gift cards, In-Store Credit, PayPal®, AliPay or CCAvenue to redeem this offer. After the initial purchase term, discounted products will renew at the then-current list price. Your discount will be applied in your shopping cart. Go Daddy reserves the right to deny use of this offer and/or cancel domains purchased using this offer if the offer is abused or used fraudulently, as determined by Go Daddy in its sole discretion.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Понудата важи до утре.
70% Off .COM Domains - Now $2.99
Код:
cjcrmn299c
 

Conan

Член
Зачленет/а
30 јануари 2013
Мислења
81
Реакции
37
GoDaddy кодови (крај на јули, почеток на август).
Даваат намалување на domain renewals од 40-50% (+ попуст за private registration).

COM ---- $8.5 ---- код: GDBB776
NET ----- $8.0 ---- кодови: CWM7 / GDBBREN8 / GDBB776
ORG ----- $9.0 ---- кодови: GDBBREN8 / CWM7
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
85% Off .COM Domains - Now Only $1.99
GoDaddy: RetailMeNot Exclusive! Get 85% Off One .COM Domain, Now Just $1.99 For New Domains. Offer Excludes Renewals. Limit 1 Per Customer, Additional .COM's for $9.99. Offer Ends 9/30/13.
Код:
cjcRMN199
 

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
Не знам дали темава е баш најсоодветна за моето прашање, но не сакав да отворам нова.
Имам земено домејн од godaddy на промоција уште пред една година, меѓутоа заборавив да го продолжам. Сега како можам да го преземам повторно истиот домејн?
Кога го побарувам преку нивниот search engine ми вели дека е зафатен, а доменот ми е истечен и кога ќе ја посетам страницата не ми дава ништо.
Ако некој има повеќе искуство околу ова нека пише.
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
кога си го купил доменот и кога ти истече?
има сет од процедури кои што мораат да завршат пред доменот да биде поставен пак за продажба кои траат околу 40 дена.
Кога доменот ке истече добива нов статус Redemption Period со времетраење од 35 дена, во кој можеш пак да го добиеш доменот ама ке треба да платиш казна (казната зависи од секој регистар и е прилично висока во зависност од цената на доменот). Потоа преминува во статус Pending delete со времетраење од 5 дена. Откако ке ги помине сите овие процедури, пак ке биде ставен на продажба по нормална цена.

Ако доменот има голема вредност, односно си имал сајт со многу посети, има голема веројатност некој да го купи пред тебе одкако ке заврши статусот Pending Delete. Така да ако стварно ти вреди доменот, боље да си ја платиш казната.
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Па добро, нема ли некој попусти ова време сеа... :(
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Оди My Domains, и имаш там за продужување... а ако не се снајдеш контактирај супорт... на мене на NameCheap така ми се деси, забрави да го платам и после ми кажа тај господино ( xD ) како да го продужам без да чекам :)
 

Conan

Член
Зачленет/а
30 јануари 2013
Мислења
81
Реакции
37
Код/купон за обновување на домени (.com, .net, .org, .info) - средина на февруари...
- $9.99 domains (33-41% попуст)

Код:
gdbbx1705

Од некаде средината на јануари, не се валидни сите постари кодови за обновување на домените (GoDaddy.com).
Само погоре посочениот е валиден. Засега. ;)
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Кога се купува регистрира мора преку друга страна или со купонот може да се купи дирекно од GoDaddy (пошто некаде не видов споделени линкови од други веб), пред 3-4 месеци кога направив нарачка дирекно од нивната страна имав исто купон.. ама никаде не ми излезе да го внесам па за да добијам попуст?
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Кога одеш на Checkout имаш опција да ставеш купон код. Таму стави го и ке ти се намале цената.
 
На врв Дно