• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

GoDaddy промо кодови

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Godaddy Домен 1.17$

Код:
LKSRTL99X
 

Antonio

Активен член
Зачленет/а
3 септември 2012
Мислења
62
Реакции
15
можи да се купва на godaddy преку пејпал ?
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
можи да се купва на godaddy преку пејпал ?
Можеш, али неможеш да користиш купон. Да користиш купон ќе ти треба картичка.[DOUBLEPOST=1357047536,1355328538][/DOUBLEPOST]
Код:
98cents
Можете да земете до 3 домејни(само стаете ги еден чарт, значи од еднаш купете ги), сите по 98 амерички центи секој, а и можете да плаќате и со PayPal.
Навистина ептен поволно! :)
 

DAFFY DUCK

Член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
62
Реакции
12
Веб-страница
visioncorrectionreview.info
Се фатил сиромавиот на оро и пукнал тапанот :(
Решив да регистрирам и јас едно доменче, се си е океј кодов од стефан погоре (дојде $1.16) и последниот чекор ми јави ерор...

Unfortunately, we are unable to process your purchase using this form of payment. Please utilize another form of payment, or contact (480) 505-8855 for further assistance.

Дане знае некој зошто ми го појавува ова?
Со дебитна од Виза ми е плаќањево, сум купувал и предходно од godaddy и немало никаков проблем....
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Се фатил сиромавиот на оро и пукнал тапанот :(
Решив да регистрирам и јас едно доменче, се си е океј кодов од стефан погоре (дојде $1.16) и последниот чекор ми јави ерор...

Unfortunately, we are unable to process your purchase using this form of payment. Please utilize another form of payment, or contact (480) 505-8855 for further assistance.

Дане знае некој зошто ми го појавува ова?
Со дебитна од Виза ми е плаќањево, сум купувал и предходно од godaddy и немало никаков проблем....
Исто и на мене ми се појави...али претходно имав купено домејн со друг купон па сакав овој да го користам истиот ден. И не работеше. После направив нова сметка, нов уред(на лаптоп), нова ип(македонска, али од друг провајдер), нова картичка, никогаш користена со GoDaddy и неќеше. Да не е ова само за америка? Или истрошени се купониве? Има и други купони активни со истиот попуст иначе, али овој беше најдобар, па може е и одма потрошен.
 

DAFFY DUCK

Член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
62
Реакции
12
Веб-страница
visioncorrectionreview.info
Ам би требало од старт да напишит дека купонот не е активен.. а вака, го прифати купонот и на последниот чекор зезна :(
Иначе и јас имав предходно купено домаин со .info и пред скоро ми истече, па сакав место да го продолжам, да си земам исти таков само со .com екстензија...
Арно ама домашниот есап на пазар не излегвел :)
 

Master

Нов член
Зачленет/а
3 ноември 2011
Мислења
10
Реакции
1
Исто и на мене ми се појави...али претходно имав купено домејн со друг купон па сакав овој да го користам истиот ден. И не работеше. После направив нова сметка, нов уред(на лаптоп), нова ип(македонска, али од друг провајдер), нова картичка, никогаш користена со GoDaddy и неќеше. Да не е ова само за америка? Или истрошени се купониве? Има и други купони активни со истиот попуст иначе, али овој беше најдобар, па може е и одма потрошен.
Истата порака и јас ја добивам,со купопнот (scott99), а порано сум купувал од godaddy и немало никаков проблем со истата картичка.
Дај кажете некое решение дури не поминал купонот?
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Истата порака и јас ја добивам,со купопнот (scott99), а порано сум купувал од godaddy и немало никаков проблем со истата картичка.
Дај кажете некое решение дури не поминал купонот?
Изгледа е до картицата. Смени сметка а и картица. :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Godaddy $0.99 купон:
Код:
FB99COM
SPECIAL OFFER! Get Your New .COM For $0.99*
Plus ICANN fee of $0.18 (USD) per domain name per year for .COMs. Applies to the first year only of one new .COM registration per customer. Cannot be used in conjunction with any other offer, sale, discount or promotion. Customers may not use gift cards, PayPal, or AliPay to redeem this offer. Offer expires after 10,000 redemptions or at Go Daddy's discretion (whichever comes first). Go Daddy reserves the right to deny use of this offer and/or cancel domains purchased using this offer if the offer is abused or used fraudulently, as determined by Go Daddy in its sole discretion. Offer valid for residents of the U.S. and Canada only.
Godaddy $1.99 купон (само .com):
Код:
IAP169
SPECIAL OFFER! .COM just $1.69*! Additional .COMs just $9.99* per year!
*SPECIAL OFFER! .COM just $1.69*! Additional .COMs just $9.99* per year! Plus ICANN fee of $0.18 per domain name per year. $1.69 price for the first year of one new or transfer .COM per customer. Additional years or .COMs may be purchased for $9.99 per year. Discounts cannot be used in conjunction with any other offer or promotion. Customers may not use gift cards, In-Store Credit, PayPal® or AliPay to redeem this offer. Your discount will be applied in your shopping cart. After the initial purchase term, discounted products will renew at the then-current renewal rate. Go Daddy reserves the right to deny use of this offer and/or cancel domains purchased using this offer if the offer is abused or used fraudulently, as determined by Go Daddy in its sole discretion.

Исто така проверете ги и старите купони.
Трик: додадете го кодот на крајот од линков:
http://www.godaddy.com/domains/search-dus.aspx?isc=
пример:
http://www.godaddy.com/domains/search-dus.aspx?isc=IAP169
и ќе ви се појави портокалово облаче под главното мени со опис за кодот (слика).
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Godaddy $0.99 купон:
Код:
FB99COM

Godaddy $1.99 купон (само .com):
Код:
IAP169


Исто така проверете ги и старите купони.
Трик: додадете го кодот на крајот од линков:
http://www.godaddy.com/domains/search-dus.aspx?isc=
пример:
http://www.godaddy.com/domains/search-dus.aspx?isc=IAP169
и ќе ви се појави портокалово облаче под главното мени со опис за кодот (слика).
Неможам да го користам тоест да купам домејн со кодов. Пробав НЛБ картичката и Пејонир картичката. И неќе и на двете. Си земал ти во последно време со кодовиве за еден долар? :)
 

_KIKO_

Нов член
Зачленет/а
15 август 2012
Мислења
11
Реакции
0
Дали има некој кој што би ми купил на мене со картичка домени од $1 а јас ке му дадам $2 на пејпал :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
На врв Дно