• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

GoDaddy промо кодови

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
Промо код за Ноември 2011, 1$ .com и .net домени! Можеби работи и со други екстензии, .com и .net се сигурни.

Код:
leaves
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Нов код!
SPECIAL OFFER! $1.00 DOMAIN NAME! Register any available .COM, .US, .MOBI, .BIZ, .NET, .ORG, .CA, .CO.UK and .IN domain for just $1.00!
Код:
[B]BLACKONE[/B]
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Претходно, го избираш доменот и кога ќе почнат чекорите десно имаш колку ќе те чини регуларно без промотивен код
uEJrs.png

кликаш на Enter Promo or Source Code, откако ќе го вметнеш купонот ќе ти пресмета нова цена за доменот
w8ZOz.png


Купени домени со купон може само со картица. 1 Кредитна Картичка = 1 Домен. Ете доказ дека работи купонот :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
За тие кои што не го искористија купонот еве им специјална понуда:
Код:
.COMs just $5.00* per year up to 5 domains! http://www.godaddy.com/
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Уште еден код 1$ домен:
eUYf1.png

Код:
GETFIT
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Мислам дека сеуште работат, 1$.
Код:
F4019FCB90
F412A5FA81
F43E8E8E23
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Ако има некој verifed пеј пал... ке му дадам 2$. 1$ за доменот и 1$ за него... ајде додека работат
 

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
Неможеш да купиш со paypal и со промо код. Со промо код се купува само со картичка...
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Епа изгледа е само така на GoDaddy :D Од NameCheap имам земено .ком со промо код и не верификуван пејпал...
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Еве ми се чини сеуште работи:
Код:
gift1
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Моментално имаат промоција на страната. Инаку фааааалааа многу, ептен ми заврши работа. :)
 

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
Ке има ли пред нова година промо код ???
 

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
Ајде и јас сум заинтересиран за едно доменче да регистирам за 1 долар, имам на картица 48 МКД и така ми стојат :)
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Ајде и јас сум заинтересиран за едно доменче да регистирам за 1 долар, имам на картица 48 МКД и така ми стојат :)
Мислам дека целиот трошок е 56 денари...ти фалат 8... најдобро стави уште едно 20.
 

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
Ма шо ќе одам во банка и да им речам еве ти 20 денари стави ми ги на сметка, молим те :) ќе ставам стотче. :)
 
На врв Дно