Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Го гледавте документарецов?

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Milton, 14 Јули 2012.

 1. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  превземено од YouTube видеото:

  Приказна за еден играч на компјутерски видео игри, на кого семејството му запаѓа во голема финансиска криза, и кој успева да ја надмине со тоа што станува еден од најдобрите играчи на CONQUER ONLINE, online комјутерска игра и така заработува пари.


   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Дап. Воведот е малце глуп за Скопје ... ама после има супер прикаска. :)
   
 3. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Добро а го нема некаде целиот документарец?
  Колку што знам избришан е линкот кој се рашири по форуму. Не ми остануваше време да го гледам, а баш сакав да го погледнам. Кога го побарав не го најдов.
   
 4. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  На Колман му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  @Колман провери на It.com.mk по блогот негде .. јас там го гледав.
   
  На Колман му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Го имам гледано, добар дукументарец :) На времето сите играа конквер, а јас немав нет :confused:
   
 7. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Документарецов го гледав меѓу првите што се вика.. уште имаше 500 views на youtube :D
  Само коа ке ми текне дека 2 ипол години играв и јас conquer... Ама баталив среќа... Да не ми рикнеше графичката уште ке играв :D
   
 8. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  Зошто глуп? Баш е реален. Еве пример за хипстер:
  :D
   
 9. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па види ... ако се гледа у други држави, оно е вистина сето тоа, али ако се глеа у други држави, малце, неугодно е :D
   
 10. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Мора и ние и сите околу нас да ја воочиме и да се соочиме со вистината.
  Добро е што почетокот не ги открива сите гадости кои ги крие Скопје во него :)
  Пример: 3ца типци силуваат 22 годишна французинка, ставајќи и дрога во пијачка.

  Колку побрзо се соочиме со реалноста, толку брзо ќе дојдат промени и напредок.
  Документарецот одличен, би сакал да видам повеќе такви приказни каде наши луѓе успеваат надвор од типичната шема на успех во МК
   
  На ZionPax му/ѝ се допаѓа ова.
 11. viksamkd

  viksamkd Истакнат член

  Зачленет:
  6 Ноември 2011
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  40
  Тоа е Македонија.Ќе изгубиш се само зошто сакаш да му помогнеш на некого,а тој ќе те покраде макар и да си му другар. Браво за дечково што успеал да се извлече во ситуација во која не ни требало да биде. Се надевам дека барам за еден од тука ќе се збори на големо како успеал да стане некој и нешто.
   
  На POWER му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: