Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

ГАРАНТИРАНА ЗАРАБОТКА СО ЛЕСЕН МЕТОД

Дискусија во форумот 'PPD' започната од bazhee, 21 Март 2014.

 1. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  За секоја држава има различни Offer-и и некои даваат повеќе пари некои помалку...
   
  На Crnorizec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Kolku dobivash zavisi od offerot. Dali e pin submit, dali e email/zip etc.
   
 3. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  31
  Јас лично ова го пробав со ShareCash дечки. На Microworkers вложив 20$. Првите 2 недели заработив околу 20$. Вложеното се дуплираше, арно ама изгледа не треба многу за да дознаат па ми го суспендираа акаунтот. По некое време го пробав пак методов, плаќав по минимална за комплетирање како и на почетокот, арно ама НИКОЈ не изврши. Откако видов дека не бива така решив да плаќам по $0.90. И нормално дечките од India што имаа free offers комплетираа јас им плаќав нив $0.90, а нивните leads кај мене носеа по $0.60.
  ROI-то отиде во минус. Вложив $20, заработив $15.4 (имав 2-3 leads по $1.2). Не пробувајте, веќе не работи.
   
 4. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Да се надоврзам на темава, пред 2-3 месеци и јас го пробав истото ама со Fiverr исто со Индија и ShareCash... успеавме да се исконтактираме надвор од Фивер му платив 5$ за да ми кликне секој ден по еднаш наредните 10 дена и прифате, му платив друг гиг и останавме во контакт од него добив само еднаш, другите денови ништо а кликал човекот ми покажа и скрееншот и видео со датата и слично... во случајов минус излегов.

  Метод 2:
  - Е сега немам размозгано на колку време може истиот човек да ти кликне на ShareCash и да ти направи повеќе од еднаш.. (се си мислев дека на 24 часа, а изгледа не било така).
  А друга работа ова можеби би функционирало ако за 5$ ти исклика на повеќе различни страни ShareCash, ADW... кој би биле и од која држава да се бара чоек? Кажете некое мислење да пробаме да ја средиме работава како шо треба ако е возможно повторно...
  Али сепак за 5$ е многу тешко да се најде таков шо ќе кликне на повеќе сајтови..... што мислите?
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  мислам дека со кликање не ти врши работа, мора да ја заврши понудата. Повеќето понуди кои вредат се US, UK, CA, AU и останати напредни држави. Индија и да има понуди тие се толку нисти што не ти се исплати. Тоа не е начинот на кој ова функционира, сам да кликаш не е интернет заработка нели?
   
 6. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  31
  Мислам дека ова би можело само со некој добар маркетинг трик само треба да го осмислиме
  Во право си
   
 7. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  нема што посебно да се измислува. Правиш добра страна, т.е наоѓаш нешто што на сите им е потребно, над него правиш една добра страна и поставуваш понуда. Имаше еден тип што направил фејк Facebook Password Crack и растури со заработка. Јас пред многу години кога имав време, седев на Yahoo Answers и кога некој ке побараше некој крак за игра, во истиот момент правев фејк крак и го поставував на моја страна и му одговарав на неговото прашање со адреса до мојата страна. Растурав од заработка.
   
 8. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  31
  [​IMG]
  [​IMG]
  Растурам од заработка.. :D
   
 9. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  11 клика се ништо за да можеш да направиш било какава анализа, рачунај дека ти требаат едно 200 клика и ако од нив ти конвертираат 2-4 би требало да бидеш задоволен.
   
 10. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Не мислев на обични кликови неубаво напишав на брзина... на завршена понуда во целост во различни денови од ист само еднаш ја брои.
  А колку одиме во иднина видно е дека е намалена заработката, со обични сајтови и блог како што гледма не се лажат повеќе само со убави веб.
   
 11. alderson

  alderson Нов член

  Зачленет:
  20 Јануари 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Професија:
  Front-End Developer
  гарантирано губење време
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,021
  Допаѓања:
  848
  Од страниве кога е креирана темава само Sharecash постои како што гледам, се обидов да го најдам мојот акаунт и ова беше тоа што ме “пречека„ на dashboard.
  [​IMG]
   
 13. alderson

  alderson Нов член

  Зачленет:
  20 Јануари 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Професија:
  Front-End Developer
  На кој начин функционира ова??
   
 14. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  31
  Дечки случајно се вратив да ѕирнам на форумов после 3 години... И самиот не можам да си поверувам што се сум правел и колку неисплатливо е ова.. Трошете го своето време, мозок и пари, интернетот е полн со изненадувања и шанси да заработите. Поздрав blagoja1 :)
   
 15. Jovan

  Jovan Нов член

  Зачленет:
  12 Февруари 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  3
  Пополнуваат CPA понуди за да симнат фајл. Подобро оди со директ контент локер од AWM или OgAds.
   

Сподели: