Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Функционираат Ли Овие Начини За Купување Фанови?

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од Heidi, 8 Август 2017.

 1. Heidi

  Heidi Нов член

  Зачленет:
  30 Јули 2017
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите, го разгледувам форумот подолго време, научив доста работи благодарение на советите.

  Имам фан страница со 10.000 фанови, пред месец дена започнав со адсенс, но со оваа публика многу слабо посетители добивам. Почнав да разгледувам можности за зголемување на фановите и наидов на 2 страни од каде што би можело да се купат фанови:

  http://www.buy-cheap-social.com
  http://bestcheaplikes.com

  Има ли некој искуство со ова и дали би советувале да се обидам?
   
 2. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  37
  Незнам за конкретните веб страни, но најчесто на вакви начини можеш да ќариш само лажни фанови (неактивни фанови, пополнуваат само број).

  Секако дека може да се обидеш.
  Можеш да изгубиш само пари и време за развој на ФБ фан страницата и својата веб страна. Ништо повеќе.
  А, може и да ти се посреќи.

  Обиди се кај некои од членовите од форумов, можеби ќе можат да ти понудат реални фанови.
  Прочепкај низ форумов во секциите со таа тематика.
   
  Последно изменето: 9 Август 2017
  На Heidi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Heidi

  Heidi Нов член

  Зачленет:
  30 Јули 2017
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0

  Па да, работата е во тоа да не изгубам време и пари. :)

  Еве, доколку некој чита овде, а нуди фан страни со реални американски фанови нека ми пише понуда.
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,033
  Допаѓања:
  865
  Тука дечкото продава реални лајкови:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Цената му е некаде 70$ за 1000 лајкови, но ако го додадете на скајп ќе може да направи некој попуст ако купувате на големо.
   
 5. Jovan

  Jovan Нов член

  Зачленет:
  12 Февруари 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  3
  Многу е ова, поефтино ќе помине со ФБ адс.
   

Сподели: