Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

freelance веб дизајнери

Дискусија во форумот 'Joint Ventures' започната од dorco, 14 Март 2013.

 1. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  ми требаат веб дизајнери за работа на проекти. заинтересираните нека пишат тука или по пп.
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Што од прилика ке работат и колку ке бидат платени ?
   
 3. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  фотошоп+хтмл+цсс. Цената зависи од буџетот на проектот.
   
 4. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  хтмл и цсс знам ама фотошоп не многу ама го знам донегдека
   
 5. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  ми требаат луге со одлично познавање
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Добро... јас ги знам сите тие... фотошоп, цсс3, хтмл5 и вордпрес.
   
 7. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  прати ми портфолио по пп
   
 8. NickyyOH

  NickyyOH Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  Web and graphic designer
  Јас имам познавање од хтмл, цсс, вордпрес, јоомла до некаде, фотошоп, илустратор нешто..
   
 9. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  @NickyyOH
  прати ми портфолио по пп
   
 10. theAngel

  theAngel Нов член

  Зачленет:
  15 Февруари 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  немам некое релевантно портфолио, но имам позанвање од наведените работи...ако сакаш контактирај ме
   
 11. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  ми треба човек со искуство. ако имаш изработено барем еден сајт можеш да го приложиш
   
 12. DarkoG

  DarkoG Член

  Зачленет:
  4 Ноември 2012
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  Јас сум заинтересиран.
   

Сподели: