Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fivesquids - What can you do for £5?

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Hyper Freak, 1 Февруари 2012.

 1. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  страната е добра ако ти тргне ако направиш добар рејтин се позитивни коментари исплаќаат во фунти тоа е доброто :D
   
 2. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Јас од овој сајт заработив 80% од сите приходи (околу 600 евра) се до пред 2 месеца кога ми го банираа акаунтот бидејќи му делитнаа некое клипче на еден клиент, (и на многу други и не само од мојот сервис поради новата политика на јутуб) и ми бараа 20фунти за да повторно ми го активираат плус тие што ми ги одземаа што си ги пратив, околу 20 фунти... И чорба сеа...
   
  На NoGood му/ѝ се допаѓа ова.
 3. NoGood

  NoGood Нов член

  Зачленет:
  6 Мај 2014
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  добро бе другар што нудеше?? Јас направив еден гиг моментално на оваа страна и на фивер..
   
 4. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Продавав јутуб прегледи и лајкови. Брв еден од најдобрите продавачи на fivesquids.
   
 5. Jovica

  Jovica Нов член

  Зачленет:
  14 Септември 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  3
  По колку лајкови продаваше за 5$ ако не е тајна?
   
 6. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Продавав 2К прегледи и 200 лајкови за 5 фунти. Последните 3-4 месеца препродавав, затоа што се расипа SYV а и се друго... Ништо не е како порано.
   
  На Jovica и kiko им се допаѓа ова.
 7. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Како може купувач да отстрани негативен фидбек?
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  На Fiverr треба да контактира поддршка ако (мислам) неколку дена поминат така да ако ти пишал дека сака да отстрани тогаш контактирај ја ти поддршката и тие ќе го отстраната..

  Има нарачки на овој сајт?
   
 9. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Па ова со подржкава ми се многу чудни, за се што сум ги контактирал никогаш не ми вратиле.

  Нарачки има ретко, ама вреди бидеќи се фунти :D
  --- Надополнето, 20 Јануари 2015, Дата на објавување: 9 Септември 2014 ---
  Се чудев зошто подолго време немав нарачки и случајно го открив проблемот. А проблемот е што ми ги суспендирале сите гигови на кои претходно сум имал нарачки без никакво образложение. Гиговите не се никаков скам и имам преку 30 позитивни фидбеци а само еден негативен. Се работи за за фотошоп услуги а сите купувачи кои сум ги имал биле презадоволни и оставале одличен фидбек со исклучок на еден. Имав гиг со 20 позитивн фидбеци и секогаш беше при врвот а сега е суспендиран.

  Ама не ми се верува дека за еден негативен фидбек да ми се суспендирани сите гигови бидеќи тој беше стар повеќе од 4-5 месеци.

  Навистина сум фрустиран. Каде да барам правда и дали уопште да ја барам? Имаат некој меил на кој враќаат или некаква поддршка? На сајтот имам повеќе од 30 фунти но додека да ги повлечам сите ќе ми требаат десетина дена.
   
 10. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  калимеро нема вравда
  [​IMG]
   
 11. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  И мене така ми се случи, со услуга која имав 70 фидбеци. Исто така како тебе се чудев зошто немам нарачки, кога видов гигот суспендиран. Му пишав на е-маил и ми го вратија во нормала. Се надевам дека и тебе ќе ти го вратат.

  Нивни е-маил: [email protected]
   
  На Колман му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Фала ќе пробам сега. А причина нешто ти наведоа зошто ти го суспендирале гигот?
   
 13. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Како што се сеќавам не наведоа причина, по грешка било, така нешто - блабла... кажи ми шо ќе направиш :)
   
 14. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Здраво форумџии,
  сакав и јас да го споделам моето мислење во врска со стравана. Сметам дека оваа страна е без везе. Добив три гига и ги извршив, се како што треба најнормално и утредента не можев да си влезам во профилот и ми пишува Your account has not yet been approved. Како е можно ова, им пишав но тие не ми одговорија...
   
 15. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Јас од оваа страна има извадено преку 500 евра, за на крај поради еден клиент кој се пожалил дека му избришале клипче и ми го суспендираа цел акаунт и ми бараа 20 фунти за да ми го вратат. Тоа е.
   
 16. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Ме интересира дали вреди сега да се почни со странава?
  (имам веќе готови гигови од Фиверр, да ги поставам истите)

  И како ги вадите парите дали може со Payoneer? или мора на ПајПал..
   

Сподели: