Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fivesquids - What can you do for £5?

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Hyper Freak, 1 Февруари 2012.

1. Мане

Мане Член

Зачленет:
    6 Февруари 2014
    Мислења:
    101
    Допаѓања:
    18
    страната е добра ако ти тргне ако направиш добар рејтин се позитивни коментари исплаќаат во фунти тоа е доброто :D

2. dreamer

dreamer Активен член

Зачленет:
    3 Мај 2012
    Мислења:
    291
    Допаѓања:
    94
    Професија:
    3D Modeling
    Јас од овој сајт заработив 80% од сите приходи (околу 600 евра) се до пред 2 месеца кога ми го банираа акаунтот бидејќи му делитнаа некое клипче на еден клиент, (и на многу други и не само од мојот сервис поради новата политика на јутуб) и ми бараа 20фунти за да повторно ми го активираат плус тие што ми ги одземаа што си ги пратив, околу 20 фунти... И чорба сеа...

На NoGood му/ѝ се допаѓа ова.
  3. NoGood

NoGood Нов член

Зачленет:
    6 Мај 2014
    Мислења:
    18
    Допаѓања:
    1
    добро бе другар што нудеше?? Јас направив еден гиг моментално на оваа страна и на фивер..

4. dreamer

dreamer Активен член

Зачленет:
    3 Мај 2012
    Мислења:
    291
    Допаѓања:
    94
    Професија:
    3D Modeling
    Продавав јутуб прегледи и лајкови. Брв еден од најдобрите продавачи на fivesquids.

5. Jovica

Jovica Нов член

Зачленет:
    14 Септември 2012
    Мислења:
    17
    Допаѓања:
    3
    По колку лајкови продаваше за 5$ ако не е тајна?

6. dreamer

dreamer Активен член

Зачленет:
    3 Мај 2012
    Мислења:
    291
    Допаѓања:
    94
    Професија:
    3D Modeling
    Продавав 2К прегледи и 200 лајкови за 5 фунти. Последните 3-4 месеца препродавав, затоа што се расипа SYV а и се друго... Ништо не е како порано.

На Jovica и kiko им се допаѓа ова.
  7. Колман

Колман Активен член

Зачленет:
    5 Мај 2012
    Мислења:
    182
    Допаѓања:
    100
    Како може купувач да отстрани негативен фидбек?

8. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,035
    Допаѓања:
    866
    На Fiverr треба да контактира поддршка ако (мислам) неколку дена поминат така да ако ти пишал дека сака да отстрани тогаш контактирај ја ти поддршката и тие ќе го отстраната..

Има нарачки на овој сајт?

9. Колман

Колман Активен член

Зачленет:
    5 Мај 2012
    Мислења:
    182
    Допаѓања:
    100
    Па ова со подржкава ми се многу чудни, за се што сум ги контактирал никогаш не ми вратиле.

Нарачки има ретко, ама вреди бидеќи се фунти :D
    --- Надополнето, 20 Јануари 2015, Дата на објавување: 9 Септември 2014 ---
    Се чудев зошто подолго време немав нарачки и случајно го открив проблемот. А проблемот е што ми ги суспендирале сите гигови на кои претходно сум имал нарачки без никакво образложение. Гиговите не се никаков скам и имам преку 30 позитивни фидбеци а само еден негативен. Се работи за за фотошоп услуги а сите купувачи кои сум ги имал биле презадоволни и оставале одличен фидбек со исклучок на еден. Имав гиг со 20 позитивн фидбеци и секогаш беше при врвот а сега е суспендиран.

Ама не ми се верува дека за еден негативен фидбек да ми се суспендирани сите гигови бидеќи тој беше стар повеќе од 4-5 месеци.

Навистина сум фрустиран. Каде да барам правда и дали уопште да ја барам? Имаат некој меил на кој враќаат или некаква поддршка? На сајтот имам повеќе од 30 фунти но додека да ги повлечам сите ќе ми требаат десетина дена.

10. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    калимеро нема вравда

11. default

default Истакнат член

Зачленет:
    14 Јуни 2012
    Мислења:
    248
    Допаѓања:
    130
    И мене така ми се случи, со услуга која имав 70 фидбеци. Исто така како тебе се чудев зошто немам нарачки, кога видов гигот суспендиран. Му пишав на е-маил и ми го вратија во нормала. Се надевам дека и тебе ќе ти го вратат.

Нивни е-маил: [email protected]

На Колман му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Колман

Колман Активен член

Зачленет:
    5 Мај 2012
    Мислења:
    182
    Допаѓања:
    100
    Фала ќе пробам сега. А причина нешто ти наведоа зошто ти го суспендирале гигот?

13. default

default Истакнат член

Зачленет:
    14 Јуни 2012
    Мислења:
    248
    Допаѓања:
    130
    Како што се сеќавам не наведоа причина, по грешка било, така нешто - блабла... кажи ми шо ќе направиш :)

14. snoopy23

snoopy23 Нов член

Зачленет:
    18 Јуни 2014
    Мислења:
    12
    Допаѓања:
    0
    Здраво форумџии,
    сакав и јас да го споделам моето мислење во врска со стравана. Сметам дека оваа страна е без везе. Добив три гига и ги извршив, се како што треба најнормално и утредента не можев да си влезам во профилот и ми пишува Your account has not yet been approved. Како е можно ова, им пишав но тие не ми одговорија...

15. dreamer

dreamer Активен член

Зачленет:
    3 Мај 2012
    Мислења:
    291
    Допаѓања:
    94
    Професија:
    3D Modeling
    Јас од оваа страна има извадено преку 500 евра, за на крај поради еден клиент кој се пожалил дека му избришале клипче и ми го суспендираа цел акаунт и ми бараа 20 фунти за да ми го вратат. Тоа е.

16. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Ме интересира дали вреди сега да се почни со странава?
    (имам веќе готови гигови од Фиверр, да ги поставам истите)

И како ги вадите парите дали може со Payoneer? или мора на ПајПал..

Сподели: