Fivesquids - What can you do for £5?

Hyper Freak

Нов член
Зачленет/а
18 јануари 2012
Мислења
43
Реакции
1
fivesquids.png

Се работи за сајт кој што е речиси идентичен со Fiverr само што овде наместо за $5 ставате работи кои што би ги направиле за £5.
Се работи за активен сајт, имав прилика да се уверам во тоа самиот, откако во рок од 24 часа од поставувањето на 2 gigs добив неколку нарачки и понуда за работа на поголеми проекти.
Ако имате слободно време, обидете се со сајтов.
Код:
http://www.fivesquids.co.uk/
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Сега ке поставам 2-3 gigs и ке видам што ке направам :)
 

BlackHat

Активен член
Зачленет/а
22 јуни 2012
Мислења
132
Реакции
52
Сајтов подолго време сакав да го пробам и ми текна да се регистрирам пред една недела.
Добар трафик има, за 4 дена добив 4 sales = £16= 1250 МКД.

Ви препорачувам да се регистрирате, добро ќе ви дојде + некоја фунта = 30 дена x £4 = £120 (9400 МКД).
Ете ви една добра, конфекциска плата со помалце од 1 час работа дневно. :)
Исплаќаат само на PayPal.

LF3Qy.png
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Користењето на другите алтернативи (копии) на Fiverr е доста корисно а и ништо не губиш ако истиот gig кој го продаваш на fiverr го имаш на fivesquids, seoclerks, gigbucks и други.
 

BlackHat

Активен член
Зачленет/а
22 јуни 2012
Мислења
132
Реакции
52
Користењето на другите алтернативи (копии) на Fiverr е доста корисно а и ништо не губиш ако истиот gig кој го продаваш на fiverr го имаш на fivesquids, seoclerks, gigbucks и други.

Се сложувам со тебе, но ме мрзи да креирам гигови на сите сајтови.
Според мене најдобри се:
1) fivesquids.co.uk
2) gigbucks.com
3) fourerr.com
4) mycheapjobs.com (има многу членови од BHW)

Тие ми се на листата клонови кои ќе ги пробам во скоро време.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
MCJ е најлошата копија што се појавила. Најпродаваниот gig е од самиот основач на MCJ, ги наставал неговите gigs најгоре. Поготово кога ќе видам некоја тема на bhw каде што се дискутира и одма овој улетува со рекламирање на неговиот сајт.
JZYcH.png
 

BlackHat

Активен член
Зачленет/а
22 јуни 2012
Мислења
132
Реакции
52
Човекот е стварно идиот, но има купувачи на сајтот - иако поголемиот дел од фидбекот е Fake...
Инаку тоа си во право, во секој негов пост ја спомнува страната. :thumbsup:

И гз ќе даде за да има купувачи. :D

EDIT:
Најдов и еден шпански клон со премногу трафик, 1 година и 10 месеци е стар, не ми текнува како беше ама ќе го најдам и ќе ви го пишам. :)
 

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
Човекот е стварно идиот, но има купувачи на сајтот - иако поголемиот дел од фидбекот е Fake...
Инаку тоа си во право, во секој негов пост ја спомнува страната. :thumbsup:

И гз ќе даде за да има купувачи. :D

EDIT:
Најдов и еден шпански клон со премногу трафик, 1 година и 10 месеци е стар, не ми текнува како беше ама ќе го најдам и ќе ви го пишам. :)
Планирам да започнам со работа на фивер, на овој и на некој други слични сајтови. Имам смислено неколку понуди, па ако може линк и од тој шпански сајт? :)

П.С. Како ги користите средствата од Пејпел? Купувате онлајн или имате најдено начин за повлекување?
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Планирам да започнам со работа на фивер, на овој и на некој други слични сајтови. Имам смислено неколку понуди, па ако може линк и од тој шпански сајт? :)

П.С. Како ги користите средствата од Пејпел? Купувате онлајн или имате најдено начин за повлекување?
Повлекуваме. И трошиме, али тоа послабо.
 

BlackHat

Активен член
Зачленет/а
22 јуни 2012
Мислења
132
Реакции
52
Јас користам верификуван акаунт на другарче од Италија, му плаќам и за такса и онака некоја пара. Ама пак останува за мене. :)
 

CofD

Активен член
Зачленет/а
5 декември 2011
Мислења
202
Реакции
26
Веб-страница
lolding.com
Тапа е сајтов, ставив 9 гига, само 1 прифатија (од сабајлето до сега само 8 вјус), 2 уште чекам дали ќе ги одобрат, а другиве 6 ги одбија без причина, а со нив имам направено доста пари на фивер :wtf:
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Јас на истиот, не ни успеав да дочекам да ми одобрат гиг :)
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Мене ми ги одобри сите гигови, сега(6 сати после одобрувањето) ја добив првата нарачка на овај сајт.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Мене ми ги одобри сите гигови, сега(6 сати после одобрувањето) ја добив првата нарачка на овај сајт.

What a successful man. Keep going. Gig-от кој ти го купиле, доколку може да се измени т.е да се направат слични на него стави неколку. Пример гиг1: 500лајкови, гиг2 600лајкови...
 
  • Like
Реакции: besy

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Уште да имав верификуван пп се ке беше супер:(. Се надевам дека ке ја дознаам финтат за верификување.
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Уште ли не ја дозна..? или таа веќе не работе..?
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Ја дознав благодарение на еден член на форумов.
 
На врв Дно