Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fiverr заработка - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Аце, 26 Октомври 2011.

 1. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Почнавте да ги користите овие packages? Јас почнав и задоволен сум. Малку може да им бидат комплицирани на некои купувачи а има и скриени некои disadvantages ама мислам дека се зголеми заработката после воведувањето. Инаку веќе месец дена некако е опадната работата или можда ова е случај само кај мене:) Во овие 30 дена имаше пад од некаде 20-30%.
   
 2. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Мислам падот дека ти е до пакетите... јас имав лошо искуство со нив кога ги поставив на сите гигови, па кога ги тргнав пак почна по старо да си оди... а можеби игра улога и во која категорија си некаде можеби е подобро.
  Во последно време сите нови купувачи Фивер го сметат дека услугата е 5$ и идат ти барат невозможни работи за 5... никој не обрнува внимание на екстра.
  Така да им правам мала финта од како ќе нарача за 5 му кажувам што се нуди за 5, и го прашувам што сака плус и му праќам + екстра.
   
 3. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Па што знам еве ќе му дадам шанса уште еден месец ако не ќе вратам на старо. Јас сум меѓу првите десет селери според кивордот од моето niche и од нив 5 сме со пакети 5 без и колку што гледам сите имаат горе доле исто порачки иако кај мене во моментов има најмалку. Од пред една недела пак како да се згоелми трафикот. Јас се си мислам дека Fiverr сами си одредуваат колку обем на работа ќе имаш според перформансот, така ги држат сите задоволни. Сепак претходниот месец имав 20% помалку заработка споредено со претходните 6 месеци кога имав константна сума секој месец.
   
 4. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  Зошто гиго повеќе ми го нема во search, до пред некој ден го имаше, а сега не го дава. Шо е проблемо?
   
 5. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  Nekoj za izrabotka na video ?? neka se javi vo poraka, ke bide platen.
   
 6. *Pande*

  *Pande* Нов член

  Зачленет:
  30 Септември 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Професија:
  Студент
  Здраво,
  Баш пред малку пробав да се регистрирам на Payoneer преку "Bank Transfer" опцијата, гледам дека Македонија ја нема да ја внесам како држава на живеење. Ке можи некој да ми помогне?
  Исто така ме интересира, гледам опцијата зема $3 по трансакција + трошоци кои зависат од местото на живеење. Да не знае некој колкави се трошоците за Македонија?
  Фала однапред :)
   
 7. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Нешто имаш измешано брзини. Fiverr ти овозможува да земеш payoneer картичка откако ќе заработиш 50 долари (барем така беше порано) со посебни поволности. Каква врска има bank transfer со payoneer?
   
 8. xrt

  xrt Член

  Зачленет:
  11 Октомври 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  10
  Имам забрана од Payoneer за да праќам Request a payment (Invoice). Дали има некој искуство или знае за сличен сервис на Payoneer, ми треба да имам опција да испраќам Request a payment.
   
 9. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Да ја освежиме темава :). Не знам дали сеуште некој работи на Fiverr, сметам дека е уште добар извор на приход ако имаш креативни гигови.
  Неодамна пред нецела недела Fiverr ги покачи провизиите на гиговите, така да сега наместо 1$ fee ќе наплаќаат 2$.
  [​IMG]
   
 10. martin_gj

  martin_gj Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Здраво,
  дали има некој што не работи на фајвер да ми направи нарачка. Дали воопшто ќе функционира да се ранкува гигот подобро?
   
 11. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Имам јас акаунт и можам да ти помогнам. За рангирање не знам пошто не сум во тек со Фајвер, ама позитивен фидбек е и тоа како од корист...

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 12. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Пробај си ја среќата и на други сервиси конкуренти на фивер пример fivedquids. На времето добри пари се вадеа со оглед на тоа што плаќаат во фунти :D
   
  На martin_gj му/ѝ се допаѓа ова.
 13. martin_gj

  martin_gj Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Да и таму имам акаунт, во последно време сајтот не е нешто популарен.
   
 14. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Дали има уште што го користат Fiverr? Гледам во последно време добро се држат и како да се фокусираат на продавачите со квалитени гигови...
   

Сподели: