Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fiverr заработка - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Аце, 26 Октомври 2011.

 1. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Има некој со успешен фивер профил а да почнал пред 3-4 месеци? Под успешен подразбирам левел 2 и барем 200-300 усд месечно.
  Ме интересира дали вреди да се инвестира време и пари, или е сепак презаситено?
   
 2. nikola8

  nikola8 Член

  Зачленет:
  3 Март 2014
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  18
  Професија:
  Marketeer
  Јас не верувам дека е презаситено, ако понудиш нешто подобро од другите секогаш има простор :)
   
 3. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Летото заврши се враќаме на работа...

  Веднаш по активирање од Vocation Mode, најдов клиент за проект кој ќе биде околу 300-400$ а може и повеќе зависно.
  Е сега со клиентот успеав да се исконтактирам и надвор од фиверр преку неговиот сајт со Игри на Среќа.
  Од овие пари фиверр ми зема процент што не е мал, и самиов клиент ми предложе да ми плати поинаку за да не губам тој дел... јас користам Payoneer картица.

  Барам некој можен начин на кој би можел да ми исплати надвор од Фиверр и да си го добие сработеното, без да може да ме зафркне да не плати, оти прв пат соработвиме не ми е сигурен...?
  (некое ваше искуство)
   
 4. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  нека ти плати директно на payoneer преку load.payoneer.com
  Кога се работи за поголем проект со непознат клиент, подобро е да го поделиш на неколку делови проектот. Побарја му нешто од напред, заврши дел достави, нека те исплати за тој дел и нека уплати од напред уште за вториот дел и тн.
  Се надевам дека за ова бараше одгoвор:)
   
  На MindHunter му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Да тоа ми беше муабетот али проектов е во 1 пакет не на делови тоа е лошото,
  Ако му го пратам јас прв тој може да не плати...
  Ако тој плати прв, можит јас да не му го пратам... али сепак ко клиент бара јас прв да му го пратам па да плати.

  А дали мора да има Payoneer или може било од каде....
  load.payoneer.com
  Ова не го знаев а на кој начин функционира преку ова да му го пратам продуктот или приватно малку ми е нејасно?
   
 6. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Е тоа е опасна ситуација ама јас не би се нафаќал да работам за толку пари без некоја уплата однапред. Колку сака пари нека се, ризично е со непознати...
  Сега за плаќањето не те разбирам. Кај ќе се договорите нормално таму ќе ти плати. На load.payoneer.com он може да ти плати директно од неговата кредитна/дебитна картичка, иако не секогаш трансакциите се успешни па треба да проверите дали ќе му ја прифати картицата (ќе го известат за брзо) payoneer. Другото знаеш...paypal или skrill.
  --- Надополнето, 5 Септември 2015, Дата на објавување: 4 Септември 2015 ---
  Сега налетав на еден level 2 seller и два од гиговите му се по $50 долари во старт. Како е тоа можно?
   
  На MindHunter му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  На одредени категории го има, само мислам дека бета е уште...
  од старт можиш да поставуваш: 5, 25, 50, или 100$
   
 8. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Овој е веб дизајн. Можно е...Така одма зимам партнер пошто профилот ми е добар:)
   
 9. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Дали доколку мојот акаунт бил избришан поради поплака од некој клиент (без разлика на која мрежа, fiverr, fivesquids) доколку го сменам ИП то и се регистрирам нормално, со друг емаил, но парите што ќе ги заработам да ги пратам на истиот пејапл, постои ли можност да ме приметат? Има некој искуство? Фала.
   
 10. johnny625

  johnny625 Член

  Зачленет:
  2 Август 2013
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  16
  Направи го тоа, иако имам терано и од иста IP адреса без повеќе да се логирам во стариот акаунт нормално. Парите може да ги пратиш на истиот пејпал ама стави друга емаил адреса на него, зошто старата веќе ја имаат во системот и поголеми се шансите за несакани последици.
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Да, веќе така направив и го додадов пејпал акунтот во системот и сега за сега ок е. :)
   
 12. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Неможев да најдам дали некаде пиши во која категорија на кој гигови можиш да ставаш поголема понуда од 5$...
  Јас сретав во 3Д Анимација
   
  На AleksandarJ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Не знам дали е само кај мене, ама во последниве два три дена фајвер е пореметен. Во to-do листата се менуваат имињата на тие што порачале (едно име има во листата кога ќе кликнеш на детали друго име излегува). Исто така некои од порачките не се прикажани на ту ду листата ама ги има кога бараш детали за Sales. За малку ќе испуштев еден рок затоа што го немаше на листата а случајно кликнав на sales.
   
 14. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Истото и јас го приметив од Десктоп, а од мобилен веќе од пред 2-3 месеци така ми се праеше ја користам последанта верзија за андроид.

  Ме интересира Фиверр ми има до сега банирано избришано 2 гигови, демек не смеале такви услуги.
  Дали на повеќе банирани нарачки нешто се случува со профилот, и тн?
   
 15. Костур

  Костур Активен член

  Зачленет:
  11 Септември 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  77
  Мене фивер ми го исклучи главниот гиг од нивниот срч. Во поддршка ми викаат дека не сум бил само јас имало и со појаки рејтинзи исклучено. Не знам што прават ама менуваат нешто ама не им е на арно работава. :eek:
   
 16. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Стално имаат багови...ама тоа е. Иначе пред два дена го тргнав гигот што ми беше за Amazon Reviews. Прочитав дека ги банирале профилите што имале такви услуги под притисок на Amazon. Не знам колку е вистина ама зошто да ризикувам?:)
   
 17. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  Дали можи парите да се повлеча дирек на сметка в банка?
   
 18. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Воведоа таква опција од пред два месеци ама не сум пробал. Терам со payoneer.
   
 19. Костур

  Костур Активен член

  Зачленет:
  11 Септември 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  77
  И таа другата опција е за пајонер изгледа за еуро.
   
  На AleksandarJ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Ако е така не одговара баш, затоа што ќе има конверзија долари/евро.
   

Сподели: