Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fiverr заработка - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Аце, 26 Октомври 2011.

 1. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  31
  Чекај ќе стаса, ако земеш нова ќе се заебеш.
   
 2. Chris

  Chris Нов член

  Зачленет:
  18 Мај 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Фала многу, ми стаса денеска картичкава и ја активирав на страницата. Е сега , отидов на фивер, и кај шо е тоа Fiverr Revenue Card, за да ги извадиш , уште ми пишуе Card approved. Waiting for your activation а ја активирав на страницата. ????
   
 3. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Стрпи се уште еден ден, секогаш им треба малку време.
   
 4. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Сакам да избришам мој гиг го паузирам и одам да го избришам не може...
  На гигот имам активна нарачка извршена задача ама не е легната наплатата дека финално е завршено...
  Дали затоа не можам да го избришам гигот или?
  Или чим еднаш направиш нарачка повеќе не можиш да избришиш гигот?
  --- Надополнето, 9 Јуни 2015, Дата на објавување: 22 Мај 2015 ---
  Го решив проблемот на горното прашање.. :)

  - Сега ме интересира следново прашање, доколу Клиентот ти даде рејтинг и оставил коментар, дали после извесно време може:
  1. само да го тргне коментарот и рејтиног, без друго да направи? (фивер дали му дозволува друго да направи од како ќе го тргне...)
  2. или пак може да го тргне рејтингот и коментарот, и повторно да ти стави друг рејтинг и друг коментар? (и кога сака да прави промена...)
   
 5. StefanKTS

  StefanKTS Нов член

  Зачленет:
  18 Февруари 2013
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  9
  Здраво, ме интересира што niche користе ако не е тајна, или пак знаете ли некое профитаблинко? Знам дека не убаво од моја страна да прашувам, но стварно ми тебаат пари за факултет. Мислам да почнам нешто со fb лајкови и гледаност, но споро ги сбирам кредитите на AddMeFast.
   
 6. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Нешто едноставно и многу барано али многу преоптоварено тешко да се успее без левел, КОНВЕРТИРАЊЕ ДОКУМЕНТИ: PDF, WORD, EXCELL...

  Дали некој пробал да направи 2 Акаунти од иста ИП, ист компјутер на различно име на друг член од фамилијата пример...?
  Пошто читам дека банирвеле за дупли акаунти, во случајов на друг член во фамилијата дали е возможно, парите да идат на друга сметка или иста какви варијанти постојат...
   
 7. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Изминативе години низ моиве прсти поминаа 5-6 фивер акаунти од иста ајпи адреса и два различни компјутери. Два од нив беа поврзани и со Пејонеер, нормално со различно име. И ден денес акаунтите си стојат само не се профитабилни :D
   
 8. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Значи битно е да се наразлично име на Пејонеер како што сватив, или мора и од различен компјутер да се логирам?
  Ама и лаптопот мие врзан преку истиот рутер така да ја добива истата ИП, освен ако пратата на МАК... или нема ова врска побитно е да е различно име?
  не ми се ризикува акаутов оти сум Левел 2 и имам добри разработени гигов и истите клиенти пак ми се враќаат...
   
 9. StefanKTS

  StefanKTS Нов член

  Зачленет:
  18 Февруари 2013
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  9
  Странава е слична како фивер https://www.seoclerk.com/
  На неа има и гигови од по 1 долар, и на пример нудат 3000+ реални целосни прегледи на YouTube. Оваа услуга на фивер може да се продаде за 10-20 долари.
  Има многу слични евтини услуги.
   
 10. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
 11. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Да, мора да се на различно име на пејонер. А можеш да се логираш слободно со повеќе акаунти од истиот компјутер и ајпи адреса.
  Барем вака беше порано, ако е нешто сменето нека ме корегира некој.
   
 12. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
 13. StefanKTS

  StefanKTS Нов член

  Зачленет:
  18 Февруари 2013
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  9
  Што треба да пишам кај VAT ID number*?
  Дадено е како задолжително...
   
 14. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Тоа ти е бројот под сликата на личната карта.
  Јас вадам со Payoneer , не ми побарало никаде така, највероватно ти дека изваде картица од Фиверр.

  Нов корисник со Фиверр картица за колку време може да извади пари, треба левел да крени?
   
 15. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Не знам зашо мислете дека им сметат на нив ваште дупли акаунти оти ако имате порачки, они секако добиват. Никако не губат.
   
 16. StefanKTS

  StefanKTS Нов член

  Зачленет:
  18 Февруари 2013
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  9
  Има ли врска favorites за рангирањето? И дозволено ли е сам да ставам favorites?
   
 17. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Во последниве две недели тројца селери ми пуштија понуда за соработка. Нешто они што го нудат за 5 ја да го додадам на мојот успешен гиг како екстра да го продавам за 15. Дали е ова воопшто дозволено и дали е паметно?
  да ја живенеме темава...
   

  Прикачени податотеки:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на датотека:
   24.8 KB
   Прегледи:
   0
 18. Костур

  Костур Активен член

  Зачленет:
  11 Септември 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  77
  Што се случило со откажаните нарачки, ми беше 9% сега
  upload_2015-8-7_16-36-36
  Нешто менувале изгледа.
   
 19. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Дозволено највероватно не е, али сепак и Фиверр е ќјар и ти си ќјар и тој што ти нуди = сите среќни :)
  Имам сретнато исто и јас препродавачи кој ќјарат по 5$ а нештото го нудат за 10$...
  А има луѓе кој купуват гиг од некој за 5$ или 10$ и после го продават истиот гиг 5$ :) на повеќе нарачки купениот гиг ќе му се исплати...

  Мотивација:
  [​IMG]
   
  На kiko, AleksandarJ и POWER им се допаѓа ова.
 20. nikola8

  nikola8 Член

  Зачленет:
  3 Март 2014
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  18
  Професија:
  Marketeer
  Здраво, за Fiverr научив на блогов на кој се зачленив некаде пред 14-15 месеци. Пред исто толку време се зачленив и на Fiverr да си ја пробам среќата :).
  Инаку, работам графички дизајн, иако никогаш никој не ме учел апсолутно ништо поврзано со него (сето знаење ми е исклучиво од интернет).
  Го прикачувам ова како поттик за оние кои се мислат дали да почнат и каде :). Почнав со многу ефтини гигс, но со тек на време веќе стекнав доволно репутација да можам прилично да ги качам цените:). Како што гледате, заработката е солидна, а кога ќе ги вклучиме и upWok, Freelancer итн итн., не можам да се пожалам;).
  Фала му на Аце уште еднаш што ме воведе во ова, како и на сите други членови на форумов, на кој навистина дознав премногу корисни работи!
  Тука сум за било какви прашања и совети доколку на некој му се потребни! :)

  P.S. Веќе сум во процес на отварање на веб страна која ќе заработува со AdSense, исто планирана и работена во согласност со сите совети и постови од иБиз, па кога ќе има нешто ќе ве известам и за тоа. Фала уште еднаш на сите!:ziveli: fiverr
   
  На Bubo, Nate, stefan_v и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели: