Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fiverr заработка - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Аце, 26 Октомври 2011.

1. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    119
    Допаѓања:
    31
    Чекај ќе стаса, ако земеш нова ќе се заебеш.

2. Chris

Chris Нов член

Зачленет:
    18 Мај 2015
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Фала многу, ми стаса денеска картичкава и ја активирав на страницата. Е сега , отидов на фивер, и кај шо е тоа Fiverr Revenue Card, за да ги извадиш , уште ми пишуе Card approved. Waiting for your activation а ја активирав на страницата. ????

3. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Стрпи се уште еден ден, секогаш им треба малку време.

4. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Сакам да избришам мој гиг го паузирам и одам да го избришам не може...
    На гигот имам активна нарачка извршена задача ама не е легната наплатата дека финално е завршено...
    Дали затоа не можам да го избришам гигот или?
    Или чим еднаш направиш нарачка повеќе не можиш да избришиш гигот?
    --- Надополнето, 9 Јуни 2015, Дата на објавување: 22 Мај 2015 ---
    Го решив проблемот на горното прашање.. :)

- Сега ме интересира следново прашање, доколу Клиентот ти даде рејтинг и оставил коментар, дали после извесно време може:
    1. само да го тргне коментарот и рејтиног, без друго да направи? (фивер дали му дозволува друго да направи од како ќе го тргне...)
    2. или пак може да го тргне рејтингот и коментарот, и повторно да ти стави друг рејтинг и друг коментар? (и кога сака да прави промена...)

5. StefanKTS

StefanKTS Нов член

Зачленет:
    18 Февруари 2013
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    9
    Здраво, ме интересира што niche користе ако не е тајна, или пак знаете ли некое профитаблинко? Знам дека не убаво од моја страна да прашувам, но стварно ми тебаат пари за факултет. Мислам да почнам нешто со fb лајкови и гледаност, но споро ги сбирам кредитите на AddMeFast.

6. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Нешто едноставно и многу барано али многу преоптоварено тешко да се успее без левел, КОНВЕРТИРАЊЕ ДОКУМЕНТИ: PDF, WORD, EXCELL...

Дали некој пробал да направи 2 Акаунти од иста ИП, ист компјутер на различно име на друг член од фамилијата пример...?
    Пошто читам дека банирвеле за дупли акаунти, во случајов на друг член во фамилијата дали е возможно, парите да идат на друга сметка или иста какви варијанти постојат...

7. Колман

Колман Активен член

Зачленет:
    5 Мај 2012
    Мислења:
    182
    Допаѓања:
    100
    Изминативе години низ моиве прсти поминаа 5-6 фивер акаунти од иста ајпи адреса и два различни компјутери. Два од нив беа поврзани и со Пејонеер, нормално со различно име. И ден денес акаунтите си стојат само не се профитабилни :D

8. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Значи битно е да се наразлично име на Пејонеер како што сватив, или мора и од различен компјутер да се логирам?
    Ама и лаптопот мие врзан преку истиот рутер така да ја добива истата ИП, освен ако пратата на МАК... или нема ова врска побитно е да е различно име?
    не ми се ризикува акаутов оти сум Левел 2 и имам добри разработени гигов и истите клиенти пак ми се враќаат...

9. StefanKTS

StefanKTS Нов член

Зачленет:
    18 Февруари 2013
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    9
    Странава е слична како фивер https://www.seoclerk.com/
    На неа има и гигови од по 1 долар, и на пример нудат 3000+ реални целосни прегледи на YouTube. Оваа услуга на фивер може да се продаде за 10-20 долари.
    Има многу слични евтини услуги.

10. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
  11. Колман

Колман Активен член

Зачленет:
    5 Мај 2012
    Мислења:
    182
    Допаѓања:
    100
    Да, мора да се на различно име на пејонер. А можеш да се логираш слободно со повеќе акаунти од истиот компјутер и ајпи адреса.
    Барем вака беше порано, ако е нешто сменето нека ме корегира некој.

12. Chuck Norris

Chuck Norris Активен член

Зачленет:
    28 Декември 2011
    Мислења:
    250
    Допаѓања:
    33
  13. StefanKTS

StefanKTS Нов член

Зачленет:
    18 Февруари 2013
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    9
    Што треба да пишам кај VAT ID number*?
    Дадено е како задолжително...

14. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Тоа ти е бројот под сликата на личната карта.
    Јас вадам со Payoneer , не ми побарало никаде така, највероватно ти дека изваде картица од Фиверр.

Нов корисник со Фиверр картица за колку време може да извади пари, треба левел да крени?

15. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Не знам зашо мислете дека им сметат на нив ваште дупли акаунти оти ако имате порачки, они секако добиват. Никако не губат.

16. StefanKTS

StefanKTS Нов член

Зачленет:
    18 Февруари 2013
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    9
    Има ли врска favorites за рангирањето? И дозволено ли е сам да ставам favorites?

17. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Во последниве две недели тројца селери ми пуштија понуда за соработка. Нешто они што го нудат за 5 ја да го додадам на мојот успешен гиг како екстра да го продавам за 15. Дали е ова воопшто дозволено и дали е паметно?
    да ја живенеме темава...

Прикачени податотеки:

• 1.jpg
      1.jpg
      Големина на датотека:
      24.8 KB
      Прегледи:
      0
  18. Костур

Костур Активен член

Зачленет:
    11 Септември 2012
    Мислења:
    248
    Допаѓања:
    77
    Што се случило со откажаните нарачки, ми беше 9% сега
    upload_2015-8-7_16-36-36
    Нешто менувале изгледа.

19. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Дозволено највероватно не е, али сепак и Фиверр е ќјар и ти си ќјар и тој што ти нуди = сите среќни :)
    Имам сретнато исто и јас препродавачи кој ќјарат по 5$ а нештото го нудат за 10$...
    А има луѓе кој купуват гиг од некој за 5$ или 10$ и после го продават истиот гиг 5$ :) на повеќе нарачки купениот гиг ќе му се исплати...

Мотивација:

На kiko, AleksandarJ и POWER им се допаѓа ова.
  20. nikola8

nikola8 Член

Зачленет:
    3 Март 2014
    Мислења:
    35
    Допаѓања:
    18
    Професија:
    Marketeer
    Здраво, за Fiverr научив на блогов на кој се зачленив некаде пред 14-15 месеци. Пред исто толку време се зачленив и на Fiverr да си ја пробам среќата :).
    Инаку, работам графички дизајн, иако никогаш никој не ме учел апсолутно ништо поврзано со него (сето знаење ми е исклучиво од интернет).
    Го прикачувам ова како поттик за оние кои се мислат дали да почнат и каде :). Почнав со многу ефтини гигс, но со тек на време веќе стекнав доволно репутација да можам прилично да ги качам цените:). Како што гледате, заработката е солидна, а кога ќе ги вклучиме и upWok, Freelancer итн итн., не можам да се пожалам;).
    Фала му на Аце уште еднаш што ме воведе во ова, како и на сите други членови на форумов, на кој навистина дознав премногу корисни работи!
    Тука сум за било какви прашања и совети доколку на некој му се потребни! :)

P.S. Веќе сум во процес на отварање на веб страна која ќе заработува со AdSense, исто планирана и работена во согласност со сите совети и постови од иБиз, па кога ќе има нешто ќе ве известам и за тоа. Фала уште еднаш на сите!:ziveli: fiverr

На Bubo, Nate, stefan_v и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели: