Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fiverr заработка - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Аце, 26 Октомври 2011.

 1. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  Ако имаш 1ви левел, гледајќи по заработената сума сигурно имаш. Значи аплицирај за payoneer картичка и од кога ќе ја добиеш ќе можеш да ги повлекуваш парите на неа.
   
 2. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Ако веќе имаш картичка од Пејонир, можеш да ја поврзеш, ако не, можеш директно да аплицираш како Fiverr партнер - така најубаво, ќе немаш трошоци.
  Пејпал мора да имаш од Словенија/Бугарија/Кипар/Друга држава верификуван што може да прима и праќа пари ако сакаш на Пејпал, ако не, ќе мораш на Пејонир. Ако треба помош, пиши ми ПМ. :)
   
 3. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Вака значи, јас ја порачав картичката и таа ми стигна на домашна адреса. Сега треба да се активира, тоа ке се снајдам. Ме интересира дали има месечни давачки за одржување на картичката
  и исто многу ме интересира како да ги префрлам парите од Фивер на картичка... Поздрав
   
 4. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  нема месечни давачки за картичката доколку ти е активна секој месец (што значи барем една транскација месечно). Парите оф Fiverr ќе ги префрлиш така што одиш во Sales па во Revenues каде што на средина од странта над сумите ќе најдеш копче Fiverr Revenue card како начин за withdraw. Кликни на него и готово. После кратко време ќе добиеш мејл од payoneer и треба преку линкот што ќе ти го пратат да се логаишра на твојот акаунт и да избереш начин на кој што сакаш да ти стигната парите - инстан односно речиси веднаш или стандард (секогаш ми стигаат за 3 дена). За првото плаќаш 5 долари провизија за второ еден долар. И тоа е тоа. Нека ти се множат парите.
   
 5. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Балгодарам многу,
  преку која банка ги вадите парите, каде зимаат помалку провизија и дали може со оваа картичка да се купува во нашите продавници или не?
   
 6. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  парите ги вадам преку тутунска банка (т.е. банкомат на тутунска). Земаат 3.15 долари провизија за секое вадење. Иако некои се жалат дека тутунска има најслаб курс јас само нив ги користам пошто можам на нивниот сајт со калкулаторот да видам колку имам во денари и да си ја пресматам провизијата и тоа е тоа. Нема додтани трошоци знаеш на што си. Со картичката можеш да купуваш секаде каде што примаат картички. Не сум имал никаков проблем тргнувајќи од мојот маалски колонијал до плаќање сметка за парно.
  --- Надополнето, 10 Јули 2014, Дата на објавување: 2 Јули 2014 ---
  И сега вечната дилема дали да стиснам VACATION MODE ON или да бапнам delivery 30 дена? Ваш совет? Од пред 2-3 недели почнаа интензивно порачк ида стигаат па сега не знам што да правам бидејќи е и време за одмор. Дали ако стиснам VACATION MODE ON ќе ме снема кога ќе се вратам од одмор?
   
 7. NoGood

  NoGood Нов член

  Зачленет:
  6 Мај 2014
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  На фивер ми стигнала некоја Private Message вика: Good day nogood. Your fiverr offer is really nice! I want to share this w.... и кога кликнувам на неа ми вика... For privacy reasons, this user may not be contacted directly.
  Инаку ова прво ми се појави во TO DO... што чудо е ова??
   
 8. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Тоа ти е во TO DO дека си имал порака. Кога ќе ја видиш се брише.
  А иначе тоа грешката што ти ја јавува е дека не можеш да контактираш со него е поради тоа што најверојатно сметката му е избришана(или е гагнат - односно неможе да се допишуваш со него) поради спамирање(или други причини). А и по пораката што ти ја пратил личи на таква.
   
 9. nikola8

  nikola8 Член

  Зачленет:
  3 Март 2014
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  18
  Професија:
  Marketeer
  Стави delivery за 29 дена. Немаш гајле :)
   
 10. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  нема врска веќе ставив Vacation. наводно имам 16 луѓе на wishlist. ТОа е тоа vacation 30 дена :)
   
 11. NoGood

  NoGood Нов член

  Зачленет:
  6 Мај 2014
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  [​IMG]

  Што му е филмот на ова неможам да ги прочитам.. WTF -.-
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Probably spam.
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 13. NoGood

  NoGood Нов член

  Зачленет:
  6 Мај 2014
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  ја па таман си помислив некоја работа фатив.... :(
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 14. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Спам е. :D
  Неможеш најверојатно да контактираш со нив и да пробаш да ги отвориш пораките. Или ќе ти каже дека неможеш да контактираш со нив или дека акаунтите не постојат пошто најверојатно fiverr веќе ги средиле. :)
   
 15. m4rtin

  m4rtin Нов член

  Зачленет:
  17 Август 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пред 3 дена се регистриран на fiverr и денеска го поставив мојот прв gig (поточно поставив 5 ).
  Ве гледам дека поголем дел од вас го користат fiverr подолго време па се прашувам какви беа вашите почетоци дали имаше порачки или како кај мене што е моментално не се дешавало ништо.
   
 16. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Го исклучив vacation mode И не лажат на fiverr - gigовите ми се вратија на истиот ранкинг :) Дури има и нови порачки одма.
  м4ртин на почеток одеше доста слабо првиот месец имав две три порачки. После почна да се зголемува. Правопропорционално оди. Како и да е на почеток никогаш не стискај cancel на порачките дури и да бараат нешто повеќе купувачите. Исполни ги комплет па ако треба плати и друг да ти ги заврши. Многу е битно да направиш рејтинг, после е лесно. На стрнаските форуми има топици на кои се разменуваат позитивни review-a на гиговите па можеби итоа е опција иако не би те советувал. Можеби како крајна опција ако немаш добри резултати после месец дена.
   
 17. m4rtin

  m4rtin Нов член

  Зачленет:
  17 Август 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ме интересира како може потоа да се подигнат парите , како што читав на неколку форуми фиверр има своја кредитна картица(можеби сум лошо разбрал) и дека преку неа ке може да се вадат пари од банкомат откако ке ја направам.И дали ми е потребо да имам некоја сметна на интернет пред да пред мда прдадам некој гиг .

  Од прилика по колку нарачки имаш дневно , извини ако многу прашувам ?
   
 18. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Има пишувано на темава за повлекување пари - опциите се paypal i payoneer картица. Јас ги повлекувам преку пејонир картица (лесно се аплицира). Картицата функционира во секоја продавница и на банкомат (мастер кард картица). Не треба ништо да имаш за да продадеш гиг. Дури и да не отвориш сметки парите ќе ти стојат на фивер. Нарачки имам секојдневно 1-2-3 со тоа што не се сите единечни туку имам и со extras (повеќе пари +10 + 20 долари). За да дојдам до овој интензитет поминаа сигурно 7-8 месеци откако отворив профил на фивер.
   
 19. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Што продаваш на фивер ако не е воена тајна? :)
   
 20. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Вакви прашања не се поставуваат, не биди педер. :)
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: