Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fiverr Совети за Повеќе Нарачки

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од stefan_v, 9 Септември 2012.

 1. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Еве мои размислувања за повеќе нарачки на Fiverr. :)
  -Не бришете, и повторно да ставате гигови. Се губи "искуството" на гигот. Зошто ова? Епа Fiverr веќе работи со индексирање, ранкови итн И да немате нарачки - не го бришете гигот.
  -Користете зборови како Personalized , Original, Best, Custom, 24hrs service всушност суперлативи на почетокот на гигот а може и некои знакчиња. Како ***Best Delivery***
  -Користете знакчина како
  **** Збор ****
  ✓✓✓ Збор ✓✓✓
  ✔100% Satisfaction Guaranteed
  ✔48 Hour Delivery Available.
  100% customer service✔✔✔
  ★★★★★TOP SELLER★★★★★
  ✱BEAUTIFUL✱
  ★★★Top Rated Seller & Fiverr Featured Gig! ★
  ✰✰✰✰ Збор ✰✰✰✰
  ☑Збор
  ►Збор
  -Нека од почеток биде еден ден(Значи не ветувајте брда и планини а да ставите незнам колку дена). Подобро помалку но за пократко време. Значи еден ден. Од кога ќе завршите за еден ден и некој остави позитивен фидбек ондак ќе ви стане express гигот. Верувајте многу помага тоа.
  -Внимателно ставајте тагови и бирајте убаво, баш убаво напунете го местото за тагови со релевантни клучни зборови(всушност вака и ќе дознаат за вашиот гиг).
  -Многу е битно каде се наоѓа вашиот гиг за тој клучен збор. Многу се чека за да се пробие. Значи треба време.
  -Гигот е подреден со Search Ranks. Тој зависи од повеќе фактори. Но како најмногу се добива(со тоа и најмногу нарачки има). Епа за да имате нарачки треба да имате нарачки. Зафркната работа. Е сеа како тоа а? Епа од кога некој ќе го примети гигот(може и да ве позамара со пораки), али напрајте се да нарача а притоа да остави позитивен фидбек. Fiverr нема да ви даде многу трафик(Слаб ранк), и ќе го стави на тест. Ако е квалитетен со нарачки ќе ви го качува, а со тоа ќе имате нарачки и така во круг. За се е потребно време. Пребарувачкиот ранк зависи колку нарачки имате во моментот а не од фидбекот. Значи ако имате нарачки ќе имате уште повеќе. Али има заеб*нција. И да - не планирајте да си купувате гигови сами. Само ќе си потрошите пари и време. ;)
  -Доколку вашиот гиг е Персонализиран, уникатен, со голем број на нарачки можете да побарате на http://support.fiverr.com/ да ви го направат Featured(ќе направите Request со соодветна категорија). Или барем ако е оригинален да го промовираат на нивниот Facebook, Twitter и други социјани сметки кои ги има Fiverr. Бар љубезно можете да ги прашате.
  -Правете долг наслов каде ќе бидете убедливи и кој ќе биде нестандарден и пун со суперлативи. Исто така некој зборови пишувајте ги со големи букви, како REAL, PERSONALIZED, итн.
  -Ставете максимум слики и видео. Сега со портфолиово можете кога доставувате, да доставувате и слики иако тоа нема врска(пример од нет), за да има повеќе слики. :)
  -Максимално костистете го просторот за пишување(описот на гигот). Сега е зголемен за скоро 3 пати.
  -Низ гигот ставајте знакчиња.
  -Секогаш давајте повеќе од што сте ветиле. Секогаш ќе имате одличен фидбек.
  -Најлошо нешто е да добиете лош фидбек. Подобро вратете му ги парите(пратете му порака) ако тргне лош фидбек да му го вратите целосниот износ кој го платил. А ако има фидбек неможете да му ги вратите. Ако има поминато време и двајцата сте согласни, пишете на подршката, ако имате среќа тие ќе ја откажат нарачката(претходно да го отстранат фидбекот) и да му вратат парите.
  -Секогаш дишете им во врат на клиентите, и да не одговараат. Секогаш помагајте им и ќе добиете нарачки.
  -Сега послушајте и чекајте. Бидете стрпливи.

  Е тоа беше нешто од мене. Следуваат неколку слики за пример:
  Опис:
  fiverr1
  Наслов(иако нема добра почетна реченица):
  dobarnaslov

  Поздрав! :)
   
  На IvanGeorgiev, besy, dreamer и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Kafka

  Kafka Активен член

  Зачленет:
  20 Ноември 2011
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  44
  хм.... иако сум од почеток член на фивер никогаш не сум размислувал дека треба да смислам ваков настап... всушност веднаш правам гиг за да видам што од ова е тоа што пали најмногу...
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  А дали може да извадам картичка од НЛБ иако имам 17 год? Или да си чекам уште 5-6 месеци 18-че ? :D
   
 4. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Можеш али немам врска како ова е поврзано со темата. Ќе треба на име на родител да се направи тоа.
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: