Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fiverr соработка

Дискусија во форумот 'Joint Ventures' започната од AleksandarJ, 9 Јануари 2016.

 1. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Океј ова ми е само како замисла, не сум баш сигурен дали сум ЗА соработка ама малку да го раздвижиме форумов. Гледам многу топ селери на Fiverr а и оние со Level 2 статус како мене со многу позитивни ривјуа (во моментов главниот гиг има преку ми има преку 1100 позитивни ривјуа) нудат дополнителни услуги. Па се мислам дали се исплати и дали е воопшто согласно нивните правила (веројатно е) да нудам нешто дополнително на мојот гиг. Jас пишувам текстови, па веројатно некој SEO research или нешто во тој стил би било добро дополнување на гигот (немам баш идеја во тој поглед). Ако има некој нешто што нуди вака слично и ако мисли дека може да се вклопи во мојот гиг нека ме контактира. Нормално делиме заработка за тој ЕКСТРА гиг а цената може да се менува до 100 долари колку што знам. Се разбира цената на тоа што го нудиме треба да ја рефлектира реалната вредност на понуденото.
   
 2. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  На пишување текстови можеш да нудиш како бонус guest/sponsored post outreach. Можеш да им го понудиш целиот процес за гест пост - од пишување текст до контактирање до договарање и сѐ тоа.
   
  На AleksandarJ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Нешто како беклинкс?
   
 4. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  Они секако добиваат беклинк со гест постот ама не можеш да бидеш сигурен дали ќе биде do follow Или no follow (најверојатно ќе биде no follow). Не можеш да го рекламираш гигот како нудење беклинкс оти тоа опфаќа повеќе методи отколку гест постови.
  Еве нешто вака, само ти напиши и продај го поубаво гигот :)
  *твојот оглас за пишување*
  Bonus, for $20:
  I will write a guest post
  I will contact related websites
  They will publish my guest post with a link to your website
  If you want to order more guest posts we can make a deal:
  $100 for 10 guests posts. Spanned 2 posts weekly so it doesn't look spammy to SEs

  Не знам колку одат цените, ама можеш ете за $20 долари да нудиш цел процес за добивање на гест пост. Ако сакаат повеќе од еден гест пост нуди им попусти. А лесно се наоѓа шанса за гест пост, има многу начини. Уште полесно се наоѓа ако статијата ти е убаво напишана или блогот е лош со малку DA/PA. Плус откако веќе ќе почнеш да наоѓаш блогови ќе си ги имаш у ракав спремни за идна соработка. Дури можеш и процент од заработката да им ја нудиш на блоговите. Еве пример што сега ми текна, ако ти го прифатат гест постот без плаќање ич, можеш да им подариш некој „поклон“ од $5 само колку да им оставиш позитивно мислење. После буквално ќе ги имаш у ракав и секое наредно контактирање ќе сакаат да го објават твојот гест пост. Многу ќе им значи тој поклон

  Гледај да продаваш нешто поврзано со пишување, не да продаваш беклинкс. Ете можеш да им нудиш да им правиш web 2.0 блогови со оригинални добри текстови (валјда 3-4 текста по блог). Можеш да им нудиш да им бидеш автор на нивниот блог ако имаат свој бизнис.

  Ако си заинтересиран за некоја соработка и ако цената е погодена можеме ете заедно да работиме нешто :)
   
  На AleksandarJ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  $20 се многу ниска цена за квалитетен гест пост, јас плаќам по $120 - $200 за еден гест пост, нормално во високо авторитетни магазини во мојата индустрија, но $20 се премногу малце, мислам да зголемиш малце цена, барем $40 за целиот процес.
   
  На AleksandarJ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Јас плаќам 15-20 $ Страна со PA 50 i DA 40-60 со TF над 20 ... Ама ПР 4-5... а ти сигурно плаќаш на страни со поголем пејџ ранг
   

Сподели: