Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fiverr Гигови

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од besy, 19 Август 2012.

 1. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Доколку си на windows 7 пробај со compatibility mode и run as administrator.
   
 2. bagata

  bagata Нов член

  Зачленет:
  16 Јануари 2012
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  5
  не бе другар на хп сум
   
 3. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  и шо му даваш како потврда?
   
 4. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Линковите ги кратам со bit.ly, како потврда му давам слика од tracking страната на линкот.
   
  На antisec23 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  фала многу!
   
 6. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Малце ќе ја освежам темава со уште некои работи кои можете да ги понудите на fiverr.

  • Препродавање услуги од seoclerks на fiverr. Се што треба е е на фивер да продавате услуги кои на seoclerks чинат 1$. Бидете внимателни во избирањето на seoclerks услуги кои се по 1$ бидејќи, голем број од нив се лажни. Со користење на овај метод вие ќе заработувате по 3$ од една продажба.
  • Продавање Forum Post Backlinks. Постои вебсајт кој ви дава по 1000 бесплатни повратни линкови , за повеќе информации ЛИНК, досега неколкупати имам добиено продажби на овај гиг, повеќете продажби на овај сервис ги имам добиено кога го нудам како extras на некои другио сео/маркетинг гигови
  • Продавање работи кои можете да ги добиете на social exchange сајтовите како youlikehits и addmefast, како што се лајкови, споделување и сл.
  • Продавање методи за заработување на интернет/добивање лајкови/добивање посетители кои ги има на интернет маркетинг форуми.
   

Сподели: