Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fiverr Гигови

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од besy, 19 Август 2012.

 1. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  1. Изработка на вебсајт хедер
  Немора да имате некое посебно познавање од графичкиот дизајн, бидејќи има алатки за правење на хедери, една од тие алатки е наречена xheader.
  Линк за download
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  2. Пишување на коментари на блогови
  Со овај гиг вие ке траба да оставате коментари на некои блогови. Содржината на коментарот ке ви ја кажи купувачот. Со ова купувачот ке добие backlinks и traffic. За да најдете блогови на кој ке коментирате можете да корситите google alerts.

  3. Да се сликате држејќи некоја порака, потребна ке вие е само камера и еден лист на кој ке ја напишете пораката на купувачот, доколку несакате да се сликате а имате малце познавање од некоја програма за графички дизајн, најдете некоја слика каде некоја девојка држи лист и зaменетего текстот. Еве линк со слики на кои девојки држат листови!
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  4. Пишување на текстови, за оваа работка ке ви треба само познавање на англиски јазик, за почеток нудете 650 word articles додека добиете reviews а потоа можете да намалите на 500 words.

  5. Продавање real unique visits (traffic), за овај гиг ке ви е потребан програмата fastvisits, во оваја програма ставате прокси листа ги пополнувате другите податоци и ја пуштате да работи, препорачливо е да не ставате директен линк до вебсајтот, туку линк од bit.ly, бидејќи битли нуди анализа на трафик и вие ке можете да му дадете доказ на купувачот.
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  5. Да го научите купувачот како да прави неограничено бесплатни edu&gov backlinks
  Преведетего следново на англиски и готво
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Доколку некој сака може да додава гигови во темава
   
  На IvanGeorgiev, dreamer, kiko и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Алаткава ја користев порано, но по последниот формат се погрижив и за безбедноста на компјутеров и изгледа има малциозен код.
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Касперски ми јавува дека апликацијата сака да пристапи во директориуми заштитени со лозинки. Може да ми ги дрпне лозинките од пребарувачиве. Не ми се ризикува.
  Има некоја посигурна замена за програмава?
   
 3. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Мислам дека нема замена за програмава, има други програми кои прават лажни посети со листа од прокси адреси ама немаат опција за threads.
   
 4. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Можете да „Продавате“ SEO услуги и да им праќате лажен репорт. Имам околу $250 само од продавање на лажни backlinks :D
   
  На besy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Јас тоа досега 2 пати го имам продадено, ама заборавив да го ставам.
  Ке му го анализирате вебсајтот со некоја online seo analyzer tool, и ке склопите некој текст.
  Аку не сете сигурни дека ке ви дадат позитивен фидбек, понудете уште нешто друго бесплатно во замена за фидбек.
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Напрај еден report преку Woorank скоцкај го во еден .pdf фајл стај сликичињата да биде убаво, и ете ти SEO анализа на неговиот сајт. ;) уште едно трикче ви открив.
   
  На kiko, Dimemk, kon и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  За предпоследниот гиг денес добив две нарачки.:)
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Што продаваш, зашто претпоследен? :)
   
 9. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  :oops:Продавам лажни уникатни посети, сакав да кажам дека го продавам предпоследниот гиг од првиот пост.:D
   
 10. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Незнам што се случува ама во еден ден добив 4 нарачки за еден ист гиг:eek:
   
 11. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  То се зове среча, ти и уште 2000 души да го продавате кај некои ќе дојдат :D
   
  На besy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Веќе 2 недели немам ниту една нарачка на Fiverr
  Дали е до мене незнам... Порано идеше ко лудо сега нејќе да мрдне а немам негативни ривјуа
   
 13. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  И кај мене нешто се случува, прво добивав нарачки секојдневно па потоа 1 недела не добив нарачка, денес добив 4 за ист гиг.
   
 14. Geekoid

  Geekoid Нов член

  Зачленет:
  7 Ноември 2011
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  2
  Исто и кај мене, драматично се намалија прегледите на новите гигови што ги имам, просечно имав по 30-50 прегледи на еден гиг, сега имам 1-3 само. :(
   
 15. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  изгледа трафикот на Fiverr се намалил... Или пак оние што купуваат нон стоп се на одмор... Секој ден си го контролирам акаунтот.. Така да ако некој купи нешто ќе го завршам... А за тоа време ке множам акаунти на addmefast
   
 16. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  И кај мене така. Немаше ептен, аве у неделата 17 нарачки...(значи за еден ден)...
   
 17. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Може скриншот од Revenues?
   
 18. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  [​IMG]
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. bagata

  bagata Нов член

  Зачленет:
  16 Јануари 2012
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  5
  ова програмчето фаст висит го симнав ама не ми го отвара, ништо не излава ни ерор ни ништо има ли шанса да е до нет фрамеворкот која верзија треба за програмов ?
   
 20. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Симни го од друго место, го нема веќе на официјалниот сајт.
   

Сподели: