• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

[fiverr] gig 4 gig

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Предлагам да направиме една група и да се собереме тие што работиме на Фајвер. Ако сме 20-30 луѓе ќе бидне одлично.

Би ве замолил уште на почеток да ја сфатите работава сериозно за да може сите да успееме.

Што ќе правиме всушност?
-Јас порачувам твој гиг, ти мој. Јас ти оставам позитивен рејтинг - и ти на мене.

Што добиваме со тоа:
-Ако направиш нов гиг, без разлика дали си левел0/1/2, ќе помине малку време додека да добиеш порачка. И првите 10-20 ќе одат многу поспоро. Но ако добиеш 30 порачки и сите со позитиен рејтинг за 1 недела? Очекувај дека ќе добиеш уште толку за неколку дена.
-Си добил негативен рејтинг и го контактираш купувачот, несака да го тргне. Постираш во групата, 10 луѓе ти го порачуваат гигот за неколку дена и тој негативен рејтинг ќе отиде долу а ќе се поправи и целокупниот рејтинг.

Дали има некој заинтересиран за ова?

Ако има 10-тина луѓе за почеток ќе се организираме во една приватна група на Фејсбук или Скајп евентуално.
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Па може да се каже дека сум заинтересиран
 

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Секако дека има место :) Досега сме четворица :D Не е лошо за неколку часа, јас се надевам дека уште толку ќе се пријават. Како и да е, испратете ми линкови од вашите фејсбук профили во приватна порака.
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Пет за во иднина... (Левел 2)
Летово се исклчувам на одмор малку :)
 

aaa

Нов член
Зачленет/а
27 август 2015
Мислења
1
Реакции
0
Пратив понуда и јас. Иначе нов сум на Фивер. Пред 2 дена го објавив првиот гиг, али нема абер за нарачка :)
 
На врв Дно