Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[fiverr] gig 4 gig

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Chuck Norris, 20 Јуни 2015.

 1. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Предлагам да направиме една група и да се собереме тие што работиме на Фајвер. Ако сме 20-30 луѓе ќе бидне одлично.

  Би ве замолил уште на почеток да ја сфатите работава сериозно за да може сите да успееме.

  Што ќе правиме всушност?
  -Јас порачувам твој гиг, ти мој. Јас ти оставам позитивен рејтинг - и ти на мене.

  Што добиваме со тоа:
  -Ако направиш нов гиг, без разлика дали си левел0/1/2, ќе помине малку време додека да добиеш порачка. И првите 10-20 ќе одат многу поспоро. Но ако добиеш 30 порачки и сите со позитиен рејтинг за 1 недела? Очекувај дека ќе добиеш уште толку за неколку дена.
  -Си добил негативен рејтинг и го контактираш купувачот, несака да го тргне. Постираш во групата, 10 луѓе ти го порачуваат гигот за неколку дена и тој негативен рејтинг ќе отиде долу а ќе се поправи и целокупниот рејтинг.

  Дали има некој заинтересиран за ова?

  Ако има 10-тина луѓе за почеток ќе се организираме во една приватна група на Фејсбук или Скајп евентуално.
   
 2. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Па може да се каже дека сум заинтересиран
   
  На Chuck Norris му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Досега сме двајца :D
   
 4. Liverb

  Liverb Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  9
  count me in ;)
   
 5. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Ако има место, и ја сум ин :)
   
 6. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Секако дека има место :) Досега сме четворица :D Не е лошо за неколку часа, јас се надевам дека уште толку ќе се пријават. Како и да е, испратете ми линкови од вашите фејсбук профили во приватна порака.
   
 7. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Пет за во иднина... (Левел 2)
  Летово се исклчувам на одмор малку :)
   
 8. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  На elena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. aaa

  aaa Нов член

  Зачленет:
  27 Август 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пратив понуда и јас. Иначе нов сум на Фивер. Пред 2 дена го објавив првиот гиг, али нема абер за нарачка :)
   
 10. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Чекај има време за нарачка :D
   

Сподели: