• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Fiverr заработка - генерална дискусија

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Почнавте да ги користите овие packages? Јас почнав и задоволен сум. Малку може да им бидат комплицирани на некои купувачи а има и скриени некои disadvantages ама мислам дека се зголеми заработката после воведувањето. Инаку веќе месец дена некако е опадната работата или можда ова е случај само кај мене:) Во овие 30 дена имаше пад од некаде 20-30%.
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Почнавте да ги користите овие packages? Јас почнав и задоволен сум. Малку може да им бидат комплицирани на некои купувачи а има и скриени некои disadvantages ама мислам дека се зголеми заработката после воведувањето. Инаку веќе месец дена некако е опадната работата или можда ова е случај само кај мене:) Во овие 30 дена имаше пад од некаде 20-30%.
Мислам падот дека ти е до пакетите... јас имав лошо искуство со нив кога ги поставив на сите гигови, па кога ги тргнав пак почна по старо да си оди... а можеби игра улога и во која категорија си некаде можеби е подобро.
Во последно време сите нови купувачи Фивер го сметат дека услугата е 5$ и идат ти барат невозможни работи за 5... никој не обрнува внимание на екстра.
Така да им правам мала финта од како ќе нарача за 5 му кажувам што се нуди за 5, и го прашувам што сака плус и му праќам + екстра.
 

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Па што знам еве ќе му дадам шанса уште еден месец ако не ќе вратам на старо. Јас сум меѓу првите десет селери според кивордот од моето niche и од нив 5 сме со пакети 5 без и колку што гледам сите имаат горе доле исто порачки иако кај мене во моментов има најмалку. Од пред една недела пак како да се згоелми трафикот. Јас се си мислам дека Fiverr сами си одредуваат колку обем на работа ќе имаш според перформансот, така ги држат сите задоволни. Сепак претходниот месец имав 20% помалку заработка споредено со претходните 6 месеци кога имав константна сума секој месец.
 

Bontino

Член
Зачленет/а
9 јануари 2013
Мислења
46
Реакции
1
Зошто гиго повеќе ми го нема во search, до пред некој ден го имаше, а сега не го дава. Шо е проблемо?
 

vlatkom

Нов член
Зачленет/а
4 април 2014
Мислења
31
Реакции
2
Nekoj za izrabotka na video ?? neka se javi vo poraka, ke bide platen.
 

*Pande*

Нов член
Зачленет/а
30 септември 2016
Мислења
2
Реакции
0
Здраво,
Баш пред малку пробав да се регистрирам на Payoneer преку "Bank Transfer" опцијата, гледам дека Македонија ја нема да ја внесам како држава на живеење. Ке можи некој да ми помогне?
Исто така ме интересира, гледам опцијата зема $3 по трансакција + трошоци кои зависат од местото на живеење. Да не знае некој колкави се трошоците за Македонија?
Фала однапред :)
 

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Нешто имаш измешано брзини. Fiverr ти овозможува да земеш payoneer картичка откако ќе заработиш 50 долари (барем така беше порано) со посебни поволности. Каква врска има bank transfer со payoneer?
 

xrt

Член
Зачленет/а
11 октомври 2013
Мислења
59
Реакции
10
Имам забрана од Payoneer за да праќам Request a payment (Invoice). Дали има некој искуство или знае за сличен сервис на Payoneer, ми треба да имам опција да испраќам Request a payment.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Да ја освежиме темава :). Не знам дали сеуште некој работи на Fiverr, сметам дека е уште добар извор на приход ако имаш креативни гигови.
Неодамна пред нецела недела Fiverr ги покачи провизиите на гиговите, така да сега наместо 1$ fee ќе наплаќаат 2$.
8xhOofT.jpg
 

martin_gj

Нов член
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
26
Реакции
7
Здраво,
дали има некој што не работи на фајвер да ми направи нарачка. Дали воопшто ќе функционира да се ранкува гигот подобро?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Здраво,
дали има некој што не работи на фајвер да ми направи нарачка. Дали воопшто ќе функционира да се ранкува гигот подобро?
Имам јас акаунт и можам да ти помогнам. За рангирање не знам пошто не сум во тек со Фајвер, ама позитивен фидбек е и тоа како од корист...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Здраво,
дали има некој што не работи на фајвер да ми направи нарачка. Дали воопшто ќе функционира да се ранкува гигот подобро?
Пробај си ја среќата и на други сервиси конкуренти на фивер пример fivedquids. На времето добри пари се вадеа со оглед на тоа што плаќаат во фунти :D
 

martin_gj

Нов член
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
26
Реакции
7
Пробај си ја среќата и на други сервиси конкуренти на фивер пример fivedquids. На времето добри пари се вадеа со оглед на тоа што плаќаат во фунти :D
Да и таму имам акаунт, во последно време сајтот не е нешто популарен.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Дали има уште што го користат Fiverr? Гледам во последно време добро се држат и како да се фокусираат на продавачите со квалитени гигови...
 
На врв Дно