Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Fiverr заработка - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Аце, 26 Октомври 2011.

1. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Почнавте да ги користите овие packages? Јас почнав и задоволен сум. Малку може да им бидат комплицирани на некои купувачи а има и скриени некои disadvantages ама мислам дека се зголеми заработката после воведувањето. Инаку веќе месец дена некако е опадната работата или можда ова е случај само кај мене:) Во овие 30 дена имаше пад од некаде 20-30%.

2. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Мислам падот дека ти е до пакетите... јас имав лошо искуство со нив кога ги поставив на сите гигови, па кога ги тргнав пак почна по старо да си оди... а можеби игра улога и во која категорија си некаде можеби е подобро.
    Во последно време сите нови купувачи Фивер го сметат дека услугата е 5$ и идат ти барат невозможни работи за 5... никој не обрнува внимание на екстра.
    Така да им правам мала финта од како ќе нарача за 5 му кажувам што се нуди за 5, и го прашувам што сака плус и му праќам + екстра.

3. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Па што знам еве ќе му дадам шанса уште еден месец ако не ќе вратам на старо. Јас сум меѓу првите десет селери според кивордот од моето niche и од нив 5 сме со пакети 5 без и колку што гледам сите имаат горе доле исто порачки иако кај мене во моментов има најмалку. Од пред една недела пак како да се згоелми трафикот. Јас се си мислам дека Fiverr сами си одредуваат колку обем на работа ќе имаш според перформансот, така ги држат сите задоволни. Сепак претходниот месец имав 20% помалку заработка споредено со претходните 6 месеци кога имав константна сума секој месец.

4. Bontino

Bontino Член

Зачленет:
    9 Јануари 2013
    Мислења:
    46
    Допаѓања:
    1
    Зошто гиго повеќе ми го нема во search, до пред некој ден го имаше, а сега не го дава. Шо е проблемо?

5. vlatkom

vlatkom Нов член

Зачленет:
    4 Април 2014
    Мислења:
    31
    Допаѓања:
    2
    Nekoj za izrabotka na video ?? neka se javi vo poraka, ke bide platen.

6. *Pande*

*Pande* Нов член

Зачленет:
    30 Септември 2016
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Професија:
    Студент
    Здраво,
    Баш пред малку пробав да се регистрирам на Payoneer преку "Bank Transfer" опцијата, гледам дека Македонија ја нема да ја внесам како држава на живеење. Ке можи некој да ми помогне?
    Исто така ме интересира, гледам опцијата зема $3 по трансакција + трошоци кои зависат од местото на живеење. Да не знае некој колкави се трошоците за Македонија?
    Фала однапред :)

7. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Нешто имаш измешано брзини. Fiverr ти овозможува да земеш payoneer картичка откако ќе заработиш 50 долари (барем така беше порано) со посебни поволности. Каква врска има bank transfer со payoneer?

8. xrt

xrt Член

Зачленет:
    11 Октомври 2013
    Мислења:
    59
    Допаѓања:
    10
    Имам забрана од Payoneer за да праќам Request a payment (Invoice). Дали има некој искуство или знае за сличен сервис на Payoneer, ми треба да имам опција да испраќам Request a payment.

9. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    1,967
    Допаѓања:
    809
    Да ја освежиме темава :). Не знам дали сеуште некој работи на Fiverr, сметам дека е уште добар извор на приход ако имаш креативни гигови.
    Неодамна пред нецела недела Fiverr ги покачи провизиите на гиговите, така да сега наместо 1$ fee ќе наплаќаат 2$.

10. martin_gj

martin_gj Нов член

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    7
    Здраво,
    дали има некој што не работи на фајвер да ми направи нарачка. Дали воопшто ќе функционира да се ранкува гигот подобро?

11. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    1,967
    Допаѓања:
    809
    Имам јас акаунт и можам да ти помогнам. За рангирање не знам пошто не сум во тек со Фајвер, ама позитивен фидбек е и тоа како од корист...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

12. dreamer

dreamer Активен член

Зачленет:
    3 Мај 2012
    Мислења:
    281
    Допаѓања:
    88
    Професија:
    3D Modeling
    Пробај си ја среќата и на други сервиси конкуренти на фивер пример fivedquids. На времето добри пари се вадеа со оглед на тоа што плаќаат во фунти :D

На martin_gj му/ѝ се допаѓа ова.
  13. martin_gj

martin_gj Нов член

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    7
    Да и таму имам акаунт, во последно време сајтот не е нешто популарен.

Сподели: