FileIce

freetime

Активен член
Зачленет/а
11 март 2013
Мислења
36
Реакции
43
Здраво момци, нов сум на сајтов и сакам да ве прашам нешто..
На фајлајс сум веќе 1 месец и имам 25$... Имам 3 ничиња на јутуб со околу 3к посети....
Видеата се добро рангирани на првата страна, имаат по 100 лајка 0 дислајка, + коментари...
Мислам дека 3к посети се мн малце и затоа мн слабо заработувам на филеице... Околу 1 $ дневно... Не се исплаќа а губам мн време дневно... Значи не ми кажувајте Vagex,Enhance,Addmefast,u2views сите овие ги знам али сепак пак слабо посети...
Дали некако може јт да го поврсам со сео па така да правам повеќе пари дневно ??
Чудно ми е, зимаат по 1000$ дневно а ми викаат исти принцип на работа имале како мене ...
Тоа не е можно... Има некој финти само никој нејќе ништо да каже...
Ако некој нешто знае + а тука не наведов го молам нека ми напише, секоја помош ми е добродојдена ...
Благодарам однапред !
 
  • Like
Реакции: kon

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Сигурно дека има финта, не очекувај да ти ја кажат. Таа сам треба да ја пронајдиш.
Експериментирај, пробвај повеќе методи.
Друго поконкретно неможам да ти кажам затоа што не работам PPD.
Поздрав.
 
  • Like
Реакции: kiko

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Неможеш да очекуваш со 2-3 видеа да правиш по 1000$ месечно. Секако добар сајт и добро направени видеа (не туѓи) ќе ти ја зголеми добивката...
 
  • Like
Реакции: kiko

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
како што ти кажаа финтата ке си ја најдеш сам бидејки за секого различен метод работи и различни финти секој има... и неможеш да очекуваш од 2-3 видеа да праиш многу пари ... со ова докажуваш дека не си истражил и не си дочитал доволно:) значи побарај и читај, јас и многи други сме заклучиле дека со им не е толку до квалитетот на видеата(лајкови коментари и друго) секако дека тоа има некое влијание али мислам дека поважно е квантитет од квалитет,значи да го преплавиш пазарот :)
 

freetime

Активен член
Зачленет/а
11 март 2013
Мислења
36
Реакции
43
Ви благодарам, ќе направам уште неколку видеа, али штом имам повеќе немам мн кредити за да ги бустирам сите наеднаш... Така да кје пропаднат ако ги ставам сеа..
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Прочитај ги туторијалите на бокица, најубаво објаснуваат за почетник.
 

freetime

Активен член
Зачленет/а
11 март 2013
Мислења
36
Реакции
43
Бокица нема фрее туторијал....Продава тој само е-боокс за 50$....
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
има на форумот на фајлајс
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Па нормално дека нема да ти кажат :D Ако копаш злато, ке си го копаш за себе, нема да разгласиш па да ти го ископаат :) Треба да му набуташ огромна статистика на тоа што го промовираш. Имаш YLH тоа ке збираш кредити 2-3 дена, и за викенд, ко ке се сите уклучени ке ставеш видео, ке биде поплавено од прегледи лајкови фејворитс и сл. Тоа е бесплатниот начин за да заработиш. Имаш и премиум, ке си земеш Incent трафик и готово :) За одредена сума пари, на Microworkers или на minuteworkers ке ставеш job и ке плакаш 0.3$ од извршен survay да речеме :) ако сакаш да добиваш, ке мораш да ризикуваш и уложуваш :)
 

Antonio

Активен член
Зачленет/а
3 септември 2012
Мислења
62
Реакции
15
ако може мала помош за да ме примат неколку пати пробаф ама безуспешно некој трик или било шо да кажете
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
а да пробаш друга мрежа ? Пиши ПП ако си заинтерсиран.
 
На врв Дно