Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

WordPress Felici 1.4

Дискусија во форумот 'Теми и Темплејти' започната од Аце, 18 Октомври 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  [​IMG]
  Felici е тема која е за WordPess платформа и можам да кажам дека е една од малкуте теми кои имаат елегантен изглед како оваа. Структурата на оваа тема ја прави да биде погодна за оние “magazine„ страни. Флексибилна е што значи дека може да правите некои измени врз неа.
  Оваа верзија е 1.4 а најновата е 1.6.
  Демото можете да го погледнете на овој линк:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  За да ја симнете:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Во архивата покрај темата имате documentations и PSD фајл.
   
  На Dimemk и kon им се допаѓа ова.

Сподели: