Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

FB Fan Page

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од Vengeance, 19 Јуни 2012.

 1. Vengeance

  Vengeance Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  2
  Откако ги изменија страниците, се' се смени.

  Па сакав да прашам дали постои скрипта која работи и може да испрати покани на една фан страница?

  Јас пробував со многу скрипти, тие ги селектираат пријателите, но не испраќаат! Имам 2 профила со преку 4500 души, ќе изгубам пола живот ако ги кликам :)

  Имам приметено дека ако се застане подолго на последното прозорче кога се иде Send Invites (We'll let your friends know about your page...) дека така се праќаат поканите. Но, само ако се кликнати! Ако е со скрипта, никако не се испраќаат...

  Чаре? :)
   
 2. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Код:
  javascript:elms=document.getElementsByName("checkableitems[]");for (i=0;i<elms.length;i++){if (elms[i].type="checkbox" )elms[i].click()};
  Ова го стави во bookmarks и скролај до последниот пријател и претисни после на него и ќе ги селектира по 5-6 минути ваљда пошто имаш 4500 :)
   
 3. Vengeance

  Vengeance Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  2
  Да, ќе селектира. Но, дали ќе ги испрати?
   
 4. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Џабе и да испрати, ретко дека некој ке ти кликне лајк ;)
   

Сподели: