Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

FAIL на денот!

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Goranski, 13 Октомври 2014.

1. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    само прогласена дигитална агенција од Македонија, нудат дигитал маркетинг а самите си го немаат средено сајтот.

homepage

title hack :eek:

На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,035
    Допаѓања:
    866
    Заборавиле да променат во Wordpress :) Иначе сакаат да бидат #1 во “онлајн маркетинг“ како што забележав.

3. besy

besy Истакнат член

Зачленет:
    7 Јануари 2012
    Мислења:
    312
    Допаѓања:
    121
    Нудат веб дизајн, а сајтот им е со тема за wordpress напраен. :notwork:

4. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Често самите дизајнери не знаат како сака да им изгледа страната па затоа се наслонуват кон купување на темплејт. Креирање на нешто свое е 3 пати потешко од креирање на дизајн за клиент. Нема ништо лошо у тоа...

5. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    тоа често го прават дизајнерите студенти кои сакаат да станат дизајнери.

6. besy

besy Истакнат член

Зачленет:
    7 Јануари 2012
    Мислења:
    312
    Допаѓања:
    121
    Мислам дека својот веб сајт треба да ти биде врв на све што правиш, нешто уникатно, професионално и модерно, а не вебсајт сличен со повеќе од илјада други сајтој...

На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Грешка си. Дизајнерски компании плаќат други дизајнери да им прават веб сајт, или лого или слично... лично сум бил вработуван да речеме.
    Да али, не знаеш шо сакаш, а знаеш шо не сакаш :) Голема дилема е :) xD

На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    да сугурно те побарале од Johannes Leonardo или од Silo да речеме.

ако он сам не знае да си дефинира бренд и идентитет како ке моеже за други?

9. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    99designs братче ;)

10. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    хахахахаха баш добро ме изнасмеа...

What we do
    99designs pioneered the design contest, where designers submit competing designs in response to a customer’s design brief—and the winner receives a cash payment for their work. Through more than 340,562 design contests,

11. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Контестите беа стриктно за дизајн студиото. Од типо "Help a new creative studio with a new logo" ... и се креираше лого за студиото. Само се правеш паметен а уствари...

12. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    тоа студио ли е според тебе? ама искрен биди.... и ја сум аутсорсирал работи (само за вектор прецртување кои ми одземале време), не дека не. Ама мој идентитет, некој нуб како тебе да ми го прави, искрено пре ке си пукам во колено.

збориш глупости.. Да те прочита некој креативен директор еве од нашиве локални агенции ке се изгази од смеење (како неговиот дизајнер бара други дизајнер дека не знае што да напрви за нив :) тотален ФАИЛ) и највероватно ке бидеш Виц на неделата ака FAIL...

се правиш искусен грфички дизајнер, ама изгледа повеќе од Логоо немаш направено во животот и тоа сигурно си модифицирал готови тимплејти (ако не се лажам некои смешни карактери имаше).

Ако сум грешка слободно корегирај ме со факти, т.е. твоето портфолио. А ја што се правам волку паметен, ако те интересира пиши ми во ПП и ке ти го покажам моето портфолио.
    --- Надополнето, 14 Октомври 2014, Дата на објавување: 14 Октомври 2014 ---
    Ова е најЈако "Help a new creative studio with a new logo"

ебати кретивноста а и новото студио, сам да не можеш да склопиш креативност за која би требало најдобро да знаеш што ти треба.

13. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Абе човек, ега се оправеш ама тешко. Изгледа скапи ти се лековите.

Нека бидам. Сигурен сум дека на мои години ти ни јајцата не си можел сам да си ги почешаш. И да... ти ако си модифицираш логоа и ги шиткаш на не информирана раја, не значи дека сите така прават ;)

И да, тоа е студио за мене. Сам никогаш не можеш да си погодеш. А и од кај знаеш па ти зашо им треба тај дизајн на едно студио, можда само проверуват кој какво ке направе за послем па и да го вработат ? ;) Чекај бе, ти ако си дизајнер ке ти текнеше тоа, пошо нели треба да мислеме "надвор од кутијата" - и не планирам веќе да се замарам со тебе.

За мојте дизајни дека се смешни и никакви според тебе... тоа е добро. Сега имам и хејтери, шо ми се сфиѓа.

14. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,035
    Допаѓања:
    866
    Дали може да имаме тема каде што нема да има препукувања? Или ќе треба да пристапиме кон бришење на мислењата.
    Ако сакате да си ги мерите имате ПП или пораки на профил па таму расправајте се.

ИБиз е најискулирано место каде што ептен ретко се бришат мислења ама по се изгледа ќе треба да се применува и таа метода.

На Naneski му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    Збориш небулозни работи кои немаат никаква логика нити факти со реалноста. Ја на твои години сум работел како скот и сум живел сам на 5000км од дома, без мама и тато.

тоа "МОЖДА" работи не проверени и зборење на памет, можеш на некоe друго не проверено место да го продаваш.. Ти кажав и претходно, ако имаш што да мериш ела извади портфолио. НЕ треси глупости од типот дека некое дизајнерско студио бара дизајнери пошто не знаат самите што да дизајнираат. И дека 99Designs e дизајнерско студио. Ни едното ни другото нема врска. Барем јас не сум стретнал таков дизајнер како тебе што не знае што да дизајнери за себе а знае за сите други. Ти да си ми мене вработен има одма на леташ од работа. И тоа одма само што ке ми кажеш дека не знаеш што да дизајнираш за нас.

мислам нај озбилно не тресите глупости ако не знаете што зборите. Ке ти направам еден трол на Реддит ке ти изгазат од смеење и коментирање.
    --- Надополнето, 14 Октомври 2014, Дата на објавување: 14 Октомври 2014 ---
    Мислам дека тоа би требало ултимативно да се деси, не за препукувањеа него кога некој ке постира небулозност без факти одма би требало да се избрише како новите членови не би читале празни муабети!

се сложувам со тебе 100%

16. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Сега па ме форсираш да ти врнам а нејќам. Јас не рече дека 99дизајнс е дизајнерско студио. Провери си ги кликерите. Кажа дека на 99дизајнс, дизајнерски студија се имале контести кај шо тражат логоа да им се дизајнира за персонален бренд. И јас не би ни сакал кај тебе да работам ваков препотентен човек шо не може да поврзе 2 и 2. Фала чао пријатно.

Сподели: