FAIL на денот!

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
само прогласена дигитална агенција од Македонија, нудат дигитал маркетинг а самите си го немаат средено сајтот.

homepagetitle hack :eek:
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Заборавиле да променат во Wordpress :) Иначе сакаат да бидат #1 во “онлајн маркетинг“ како што забележав.
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Нудат веб дизајн, а сајтот им е со тема за wordpress напраен. :notwork:
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Нудат веб дизајн, а сајтот им е со тема за wordpress напраен. :notwork:
Често самите дизајнери не знаат како сака да им изгледа страната па затоа се наслонуват кон купување на темплејт. Креирање на нешто свое е 3 пати потешко од креирање на дизајн за клиент. Нема ништо лошо у тоа...
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Често самите дизајнери не знаат како сака да им изгледа страната па затоа се наслонуват кон купување на темплејт. Креирање на нешто свое е 3 пати потешко од креирање на дизајн за клиент. Нема ништо лошо у тоа...
тоа често го прават дизајнерите студенти кои сакаат да станат дизајнери.
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Често самите дизајнери не знаат како сака да им изгледа страната па затоа се наслонуват кон купување на темплејт. Креирање на нешто свое е 3 пати потешко од креирање на дизајн за клиент. Нема ништо лошо у тоа...
Мислам дека својот веб сајт треба да ти биде врв на све што правиш, нешто уникатно, професионално и модерно, а не вебсајт сличен со повеќе од илјада други сајтој...
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
тоа често го прават дизајнерите студенти кои сакаат да станат дизајнери.
Грешка си. Дизајнерски компании плаќат други дизајнери да им прават веб сајт, или лого или слично... лично сум бил вработуван да речеме.
Мислам дека својот веб сајт треба да ти биде врв на све што правиш, нешто уникатно, професионално и модерно, а не вебсајт сличен со повеќе од илјада други сајтој...
Да али, не знаеш шо сакаш, а знаеш шо не сакаш :) Голема дилема е :) xD
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Грешка си. Дизајнерски компании плаќат други дизајнери да им прават веб сајт, или лого или слично... лично сум бил вработуван да речеме.

Да али, не знаеш шо сакаш, а знаеш шо не сакаш :) Голема дилема е :) xD

да сугурно те побарале од Johannes Leonardo или од Silo да речеме.

ако он сам не знае да си дефинира бренд и идентитет како ке моеже за други?
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
хахахахаха баш добро ме изнасмеа...


What we do
99designs pioneered the design contest, where designers submit competing designs in response to a customer’s design brief—and the winner receives a cash payment for their work. Through more than 340,562 design contests,
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
хахахахаха баш добро ме изнасмеа...


What we do
99designs pioneered the design contest, where designers submit competing designs in response to a customer’s design brief—and the winner receives a cash payment for their work. Through more than 340,562 design contests,
Контестите беа стриктно за дизајн студиото. Од типо "Help a new creative studio with a new logo" ... и се креираше лого за студиото. Само се правеш паметен а уствари...
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Контестите беа стриктно за дизајн студиото. Од типо "Help a new creative studio with a new logo" ... и се креираше лого за студиото. Само се правеш паметен а уствари...
тоа студио ли е според тебе? ама искрен биди.... и ја сум аутсорсирал работи (само за вектор прецртување кои ми одземале време), не дека не. Ама мој идентитет, некој нуб како тебе да ми го прави, искрено пре ке си пукам во колено.

збориш глупости.. Да те прочита некој креативен директор еве од нашиве локални агенции ке се изгази од смеење (како неговиот дизајнер бара други дизајнер дека не знае што да напрви за нив :) тотален ФАИЛ) и највероватно ке бидеш Виц на неделата ака FAIL...

се правиш искусен грфички дизајнер, ама изгледа повеќе од Логоо немаш направено во животот и тоа сигурно си модифицирал готови тимплејти (ако не се лажам некои смешни карактери имаше).

Ако сум грешка слободно корегирај ме со факти, т.е. твоето портфолио. А ја што се правам волку паметен, ако те интересира пиши ми во ПП и ке ти го покажам моето портфолио.[DOUBLEPOST=1413309285,1413309068][/DOUBLEPOST]Ова е најЈако "Help a new creative studio with a new logo"

ебати кретивноста а и новото студио, сам да не можеш да склопиш креативност за која би требало најдобро да знаеш што ти треба.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
тоа студио ли е според тебе? ама искрен биди.... и ја сум аутсорсирал работи (само за вектор прецртување кои ми одземале време), не дека не. Ама мој идентитет, некој нуб како тебе да ми го прави, искрено пре ке си пукам во колено.

збориш глупости.. Да те прочита некој креативен директор еве од нашиве локални агенции ке се изгази од смеење (како неговиот дизајнер бара други дизајнер дека не знае што да напрви за нив :) тотален ФАИЛ) и највероватно ке бидеш Виц на неделата ака FAIL...

се правиш искусен грфички дизајнер, ама изгледа повеќе од Логоо немаш направено во животот и тоа сигурно си модифицирал готови тимплејти (ако не се лажам некои смешни карактери имаше).

Ако сум грешка слободно корегирај ме со факти, т.е. твоето портфолио. А ја што се правам волку паметен, ако те интересира пиши ми во ПП и ке ти го покажам моето портфолио.[DOUBLEPOST=1413309285,1413309068][/DOUBLEPOST]Ова е најЈако "Help a new creative studio with a new logo"

ебати кретивноста а и новото студио, сам да не можеш да склопиш креативност за која би требало најдобро да знаеш што ти треба.
Абе човек, ега се оправеш ама тешко. Изгледа скапи ти се лековите.

Нека бидам. Сигурен сум дека на мои години ти ни јајцата не си можел сам да си ги почешаш. И да... ти ако си модифицираш логоа и ги шиткаш на не информирана раја, не значи дека сите така прават ;)

И да, тоа е студио за мене. Сам никогаш не можеш да си погодеш. А и од кај знаеш па ти зашо им треба тај дизајн на едно студио, можда само проверуват кој какво ке направе за послем па и да го вработат ? ;) Чекај бе, ти ако си дизајнер ке ти текнеше тоа, пошо нели треба да мислеме "надвор од кутијата" - и не планирам веќе да се замарам со тебе.

За мојте дизајни дека се смешни и никакви според тебе... тоа е добро. Сега имам и хејтери, шо ми се сфиѓа.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Дали може да имаме тема каде што нема да има препукувања? Или ќе треба да пристапиме кон бришење на мислењата.
Ако сакате да си ги мерите имате ПП или пораки на профил па таму расправајте се.

ИБиз е најискулирано место каде што ептен ретко се бришат мислења ама по се изгледа ќе треба да се применува и таа метода.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Абе човек, ега се оправеш ама тешко. Изгледа скапи ти се лековите.

Нека бидам. Сигурен сум дека на мои години ти ни јајцата не си можел сам да си ги почешаш. И да... ти ако си модифицираш логоа и ги шиткаш на не информирана раја, не значи дека сите така прават ;)

И да, тоа е студио за мене. Сам никогаш не можеш да си погодеш. А и од кај знаеш па ти зашо им треба тај дизајн на едно студио, можда само проверуват кој какво ке направе за послем па и да го вработат ? ;) Чекај бе, ти ако си дизајнер ке ти текнеше тоа, пошо нели треба да мислеме "надвор од кутијата" - и не планирам веќе да се замарам со тебе.

За мојте дизајни дека се смешни и никакви според тебе... тоа е добро. Сега имам и хејтери, шо ми се сфиѓа.
Збориш небулозни работи кои немаат никаква логика нити факти со реалноста. Ја на твои години сум работел како скот и сум живел сам на 5000км од дома, без мама и тато.

тоа "МОЖДА" работи не проверени и зборење на памет, можеш на некоe друго не проверено место да го продаваш.. Ти кажав и претходно, ако имаш што да мериш ела извади портфолио. НЕ треси глупости од типот дека некое дизајнерско студио бара дизајнери пошто не знаат самите што да дизајнираат. И дека 99Designs e дизајнерско студио. Ни едното ни другото нема врска. Барем јас не сум стретнал таков дизајнер како тебе што не знае што да дизајнери за себе а знае за сите други. Ти да си ми мене вработен има одма на леташ од работа. И тоа одма само што ке ми кажеш дека не знаеш што да дизајнираш за нас.

мислам нај озбилно не тресите глупости ако не знаете што зборите. Ке ти направам еден трол на Реддит ке ти изгазат од смеење и коментирање.[DOUBLEPOST=1413315466,1413315404][/DOUBLEPOST]
Дали може да имаме тема каде што нема да има препукувања? Или ќе треба да пристапиме кон бришење на мислењата.
Ако сакате да си ги мерите имате ПП или пораки на профил па таму расправајте се.

ИБиз е најискулирано место каде што ептен ретко се бришат мислења ама по се изгледа ќе треба да се применува и таа метода.
Мислам дека тоа би требало ултимативно да се деси, не за препукувањеа него кога некој ке постира небулозност без факти одма би требало да се избрише како новите членови не би читале празни муабети!

се сложувам со тебе 100%
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Збориш небулозни работи кои немаат никаква логика нити факти со реалноста. Ја на твои години сум работел како скот и сум живел сам на 5000км од дома, без мама и тато.

тоа "МОЖДА" работи не проверени и зборење на памет, можеш на некоe друго не проверено место да го продаваш.. Ти кажав и претходно, ако имаш што да мериш ела извади портфолио. НЕ треси глупости од типот дека некое дизајнерско студио бара дизајнери пошто не знаат самите што да дизајнираат. И дека 99Designs e дизајнерско студио. Ни едното ни другото нема врска. Барем јас не сум стретнал таков дизајнер како тебе што не знае што да дизајнери за себе а знае за сите други. Ти да си ми мене вработен има одма на леташ од работа. И тоа одма само што ке ми кажеш дека не знаеш што да дизајнираш за нас.

мислам нај озбилно не тресите глупости ако не знаете што зборите. Ке ти направам еден трол на Реддит ке ти изгазат од смеење и коментирање.[DOUBLEPOST=1413315466,1413315404][/DOUBLEPOST]
Мислам дека тоа би требало ултимативно да се деси, не за препукувањеа него кога некој ке постира небулозност без факти одма би требало да се избрише како новите членови не би читале празни муабети!

се сложувам со тебе 100%
Сега па ме форсираш да ти врнам а нејќам. Јас не рече дека 99дизајнс е дизајнерско студио. Провери си ги кликерите. Кажа дека на 99дизајнс, дизајнерски студија се имале контести кај шо тражат логоа да им се дизајнира за персонален бренд. И јас не би ни сакал кај тебе да работам ваков препотентен човек шо не може да поврзе 2 и 2. Фала чао пријатно.
 
На врв Дно