Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Facebook viral. First like&share.

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од dreamer, 23 Јули 2014.

 1. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Здраво луѓе, имате ли информации каде може да се најде некое програмче кое првин ќе треба да се лајкне или шерне па за да може да се изгледа клипчето на фејсбук? Фала.
   
 2. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
 3. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Знаев за ова, мислев за друго нешто. На пример, сигурно си налетал на некое клипче споделено од неколку глупаци и со ист натпис (голема змија, диносаурус фатен а популарно месецов беше " Ciestito Daniel" и клипче нешо ко демек даниел ја запросил тамара) и сеа за да се изгледа првин ти отвара за да го споделиш видеото па да го изгледаш. На тоа мислев јас.
   
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  прочепкај по форумов.. имаше нешто такво 100% сум сигурен.
   
 5. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  мислам дека за тоа има скрипта и се ставаат неколку кодови али незнам точно како беше... прогуглај мора да ти го извади :)
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Имаше код/скрипта за било каде и да кликнеш да изврши одредена акција (like или share). Ја имав на PC кога ќе дојдам дома ќе проверам и ќе ја прикачам.
   
 7. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Супер ке биде ако ја прикачиш мене ми треба Share Locker за Blogger :)
   
 8. PowerSEO

  PowerSEO Нов член

  Зачленет:
  23 Август 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  14
  Професија:
  SEO
  Ако мислиш за ваква страна :
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  каде што корисниците мораат да споделат за да ја видат содржината тогаш бујрум :
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Во овај случај е направена да оди до Moneyers за download на видеото али скриптата е многу лесна за едитирање и имплементирање на секој сајт.
  А тоа за што зборува Аце се вика like jacker го имам и тоа али не на овај пц. Доколку ти треба прати ми порака па кога ќе можам ќе ти го уплоадирам и тоа. Поздрав
   
  Последен пат изменето од модератор: 28 Август 2014
  На stefan_v, asus и kiko им се допаѓа ова.
 9. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: