Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[Facebook Viral App] Најкомукативни пријатели

Дискусија во форумот 'Скрипти' започната од Аце, 19 Февруари 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Вирална апликација, која го „скенира“ вашиот профил и дава резултати на пријатели кои највеќе ви коментирале, лајкувале или споделиле нешто со вас. Потоа тие резултати ги споделува на вашиот ѕид и ги тагира првите 3ца. Еве како изгледа:
  [​IMG]
  Се што треба е само да ги преведете зборовите на македонски. Иде со инструкции за подесување така да не верувам дека би имале проблеми при подесување.
  Наједноставен начин за собирање фанови на вашата фан страна.

  Демо:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Симни:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zikapavlovic

  zikapavlovic Нов член

  Зачленет:
  19 Февруари 2013
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  немам 50 мислења да погледнам :/
   
  На buli му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  Ај те молам и мене прати ми го линкот во инбокс!
  Стварно не сакам да спамирам без врска тука за да стигнам побрзо до 50 мислења само за да си го видам линкот.
   
 4. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Незнам која беше поентата да се постават огранучувања на форумов, ако сепак ги барате работите кои неможат да се гледат. Не сум во администрација ниту репер да зборувам за ова, но ми гледа како на кршење на правилата.

  Замислата незнам дали е ваква. Ако членовите кои ке побараат по ПП работи кои за нив се сокриени и истите ги добијат, тогаш зошто воопшто беа поставени ограничувањата? Целта не е оваа, целта е секој да исполни одреден фонд на мислења, да учествува во дискусиите, да помогне на некој...со еден збор да ги заслужи сите права. Несакам да стварам тензија, ама нема ни да премолчам кога гледам дека се злоупотребува пријатната атмосвера и пријателски настроените членови за да се добие нешто што по правило е забрането.
  Некој од администрацијата да даде мислење?
   
  На ZionPax му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Поради што многумина само си гледаа, симнуваа, користеа итн без да дадат никакво мислење или да учествуваат во каква било дискусија е затоа е ова.
  Ова е нешто најдобронамерно за да се потруди некој и да сподели нешто. :)
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  Док
  Доколку сум почетник во светот на веб, значи немам што да споделам. тука сум дојден само да учам од поискусните.
  Тоа што побарав да ми прати по ПП, значи немам никаква намера за злоупотреба, туку едноставно до 50 квалитетни мислења ми изгледа многу долг пат. Секако, доколку некој се смета за привилегиран што има повеќе од 50 мислења, има и право да ме критикува. Поздрав на сите!
   
  На SanGoku и omni им се допаѓа ова.

Сподели: