[Facebook Viral App] Најкомукативни пријатели

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Вирална апликација, која го „скенира“ вашиот профил и дава резултати на пријатели кои највеќе ви коментирале, лајкувале или споделиле нешто со вас. Потоа тие резултати ги споделува на вашиот ѕид и ги тагира првите 3ца. Еве како изгледа:
viralfbapp.png

Се што треба е само да ги преведете зборовите на македонски. Иде со инструкции за подесување така да не верувам дека би имале проблеми при подесување.
Наједноставен начин за собирање фанови на вашата фан страна.

Демо:
Код:
https://www.facebook.com/HowILostMyPhone/app_412997275435387
Симни:
Код:
https://www.box.com/s/2567za4w259wrc6gqe0i
 

buli

Член
Зачленет/а
31 јануари 2013
Мислења
71
Реакции
13
Ај те молам и мене прати ми го линкот во инбокс!
Стварно не сакам да спамирам без врска тука за да стигнам побрзо до 50 мислења само за да си го видам линкот.
 

Колман

Активен член
Зачленет/а
5 мај 2012
Мислења
182
Реакции
99
немам 50 мислења да погледнам :/
Ај те молам и мене прати ми го линкот во инбокс!
Стварно не сакам да спамирам без врска тука за да стигнам побрзо до 50 мислења само за да си го видам линкот.
Незнам која беше поентата да се постават огранучувања на форумов, ако сепак ги барате работите кои неможат да се гледат. Не сум во администрација ниту репер да зборувам за ова, но ми гледа како на кршење на правилата.

Замислата незнам дали е ваква. Ако членовите кои ке побараат по ПП работи кои за нив се сокриени и истите ги добијат, тогаш зошто воопшто беа поставени ограничувањата? Целта не е оваа, целта е секој да исполни одреден фонд на мислења, да учествува во дискусиите, да помогне на некој...со еден збор да ги заслужи сите права. Несакам да стварам тензија, ама нема ни да премолчам кога гледам дека се злоупотребува пријатната атмосвера и пријателски настроените членови за да се добие нешто што по правило е забрането.
Некој од администрацијата да даде мислење?
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Поради што многумина само си гледаа, симнуваа, користеа итн без да дадат никакво мислење или да учествуваат во каква било дискусија е затоа е ова.
Ова е нешто најдобронамерно за да се потруди некој и да сподели нешто. :)
 

buli

Член
Зачленет/а
31 јануари 2013
Мислења
71
Реакции
13
Док
Поради што многумина само си гледаа, симнуваа, користеа итн без да дадат никакво мислење или да учествуваат во каква било дискусија е затоа е ова.
Ова е нешто најдобронамерно за да се потруди некој и да сподели нешто. :)
Доколку сум почетник во светот на веб, значи немам што да споделам. тука сум дојден само да учам од поискусните.
Тоа што побарав да ми прати по ПП, значи немам никаква намера за злоупотреба, туку едноставно до 50 квалитетни мислења ми изгледа многу долг пат. Секако, доколку некој се смета за привилегиран што има повеќе од 50 мислења, има и право да ме критикува. Поздрав на сите!
 
На врв Дно