Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Facebook Пораки

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Vexovich, 28 Јули 2012.

 1. Vexovich

  Vexovich Нов член

  Зачленет:
  22 Јули 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Како можам да направам никој да не може да ми праќа пораки на Фејсбук ни пријателите никој! :) Help MEE FASTT
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па види ако сакаш да имаш чат, мора да ти праќат :) Не сум јас тај што треба да ти каже ама ке кажам ипак... немораш за секој фејсбук проблем да отвараш нова тема ... не е за проблеми под форумов, туку за начини и споделување на заработки... у офтопик пишувај за ова.

  Иначе, пораки неможеш да не примаш ... само ако личноста ти е блокирана, е тогај дури нема да примаш ...
   
  На Колман му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Еве овде
   
  На kon и besy им се допаѓа ова.
 4. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Според мене ова е најдоброто решение.:) ЛИНК
   

Сподели: