Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Facebook - Наша соработка

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од BlackHat, 21 Јули 2012.

 1. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Дечки, дали има некој заинтересиран да собереме околу 100 Facebook акаунти?
  Истите може да ги искористиме за коментирање на страници - CPA кампањи, рекламирање на нови сајтови и сл.
  Добро ни оди YouTube соработката, па си реков да се организираме и да си направиме неколку заеднички Facebook акаунти. :thumbsup:
  Може да се искористат за многу други работи, 100 акаунти ќе донесат добра заработка, бидете малку креативни, размислете за што се можат да се искористат тие акаунти.:no1:
  За почеток јас имам 10 акаунти, добро би било да се собереме барем уште 5,6 души :)
  Кој е заинтересиран нека одговори на темава. :cool:
   
  На besy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Добра идеја, само што јас немам акаунти, него може и да направиме т.е. да се соединиме сите овде што имаме така поголеми страници на фејсбук, голем трафик ќе можеме да си собираме :)
   
 3. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Ова е лоша идеа, освен ако не планираш да користиш прокси, зошто кога ќе видат 100 акаунти од исто ПЦ со 1 клик бан на сите, малку се построги од YouTube :/
   
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  ^^^
  Малку или малку поише?
   
 5. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Нема да ги банираат, ако се потврдени со e-mail нема да има проблеми воопшто.
  Сум работел со 200 акаунти од една IP адреса, немало никаков проблем.
   
 6. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Епа тогаш само јас сум немал среќа направив 3000 пријатели и ми побара телефон реков ај за некој ден, кога после се пуштам баниран :mad:
   
 7. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
 8. Vexovich

  Vexovich Нов член

  Зачленет:
  22 Јули 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Јас имам 20 фејсбуци
   

Сподели: