Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Facebook направи unpublish на фан страната на ибиз

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од Аце, 29 Август 2018.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  fb
  На 28ми Август фејсбук ја тргна од јавен преглед фан странат на ИБиз. Во 21:00 часот некаде добив нотификација дека сум одјавен на фејсбук и мојот профил е привремено заклучен. Нема историја за некое недозволено најавување на мојот профил покрај сите активни заштити, нема никаква друга сесија освен таа што е од телефон.

  Во контакт со други пријатели кои исто така имаат фан страни добив информација дека истиот случај го имале со привременото блокирање на фејсбук каде што исто и тие изгубиле неколку фан страни.

  Неодамна на 23ти на Фејсбук беше оневозможено постирање на фан страните со надворешни линкови (линк).
  Последната објава на ИБиз фан страната беше слика и истата беше објавена на 18ти Август.

  Тоа е тоа за сега, за некој ден ќе направиме Appeal па да се надеваме дека истиот ќе допре до некој вработен од Facebook.
   

Сподели: